Güneş Giren Eve Kanser Girmez

güneş giren eve kanser girmez

Kemik iliği kanserlerinde kırıklar, çıkıklar, kemik erimeleri, nörolojik baskılara sebep olabilecek düzeyde çökmeler görülebilir. Bu hastalar D vitamini eksiklikleri oluyor. Kemiklerin güçlenmesi esasına bağlı yeni yardımcı tedavi, güneş ışığı ve kalsiyum açısından zengin beslenmeyi öngörüyor. Süt, yoğurt, peynir tüketimine dikkat edilmeli.

Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doç. Dr. Fevzi Altuntaş, ” Bu nedenle kalsiyum açısından, kemik yapılarını güçlendirmek için D vitamin açısından zengin beslenmeye, bu nedenle süt , yoğurt peynir gibi zengin kalsiyum kaynaklı ürünlerden fazla tüketmeleri gerekir. İlave olarak da D-vitamini kaynağı olarak güneş ışınlarından faydalanmaları gerekiyor. ”
Düzenli Egzersiz de Yapılmalı
Yapılacaklar bununla sınırlı değil. Kansere karşı yaşam standartlarının değiştirilmesi ve bol sıvı tüketimi de şart.
Altuntaş, ” Düzenli egzersiz yapmak kemik yapılarını güçlendirmekte ve günde 3 litrenin üzerinde su tüketmeleri zaten herkes için faydalı.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>