Göz Kalemi Uygulama Tekniği

Kozmetik sektörünün en popüler alanlarından biri olan göz makyajı, özenle yapılması gereken, yüz güzelliğini en iyi şekilde ortaya çıkarabilecek detayları içeren bir uygulamadır. Örneğin göz kaleminin en basit uygulanışı bile gözlerinizi etkileyici kılmaya yetebilir.

Tüm göz şekillerine uygulanabilen göz kalemini doğru bir şekilde sürmek gözlerinizi oldukça çekici bir şekilde ortaya çıkarabilir. Eğer daha önce hiç göz kalemi kullanmadıysanız önereceğimiz basit şekilde deneyebileceğiniz göz kalemi uygulama tekniğine dikkat edin.

İyi bir ışıkta ya da gün ışığında aynanın karşısına oturun. Göz kalemini elinize alın ve kolunuzu düz tutabilmeniz ve elinizi titretmeden durabilmeniz için dirseğinizi, bir masaya yaslayın. Yeterli olmadıysa, küçük parmağınızı da yanağınıza dayayarak eliniz için daha sıkı bir duruş sağlayın. İsterseniz diğer elinizden de yardım alarak gözün yan çerçevesine dokunup hafifçe çekerek kalemi belirginleşen göz yapısında daha rahat uygulayabilirsiniz.

Fardan sonra ya da maskaradan önce kullanacağınız göz kalemi ile gözlerinizi en kolay ve etkili biçimde ortaya çıkarabilirsiniz.

Kirpiklerinizin üstüne yakın olacak şekilde, yumuşak bir çizgi çekin ve daha sonra aynı işlemi dikkatle kirpiklerinizin altına uygulayın.

Sıvı göz kalemlerini de gözlerinizde etkili bir sonuç için kullanabilirsiniz. Kapağa bağlı bir fırçası olan bu ürünleri uygularken göz kapağınıza bulaşmasını önlemek için aşağıda tuttuğunuz bir aynaya bakarak sürmeniz, işlemi kolaylaştıracaktır. Sıvı bir yapıda oldukları için sürdükten sonra kuruması için birkaç saniye aşağıya bakar halde beklemelisiniz.

Gözlerinizde aydınlık ve parlak bir etki yaratmak için alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygulayabilirsiniz.

Küçük gözler için göz kalemini göz içine sürmek, yapılacak hatalardan biridir. Bu nedenle üst göz kapağına ve kirpik diplerinden göz kuyruğuna doğru sürülmelidir. Kalemi gözün dış kısmına çekerek daha anlamlı bakışlar elde edebilirsiniz.

Gözleriniz büyükse, iç kısımlarına, kalkık görünen gözler için de üst kirpik diplerine kalem çekebilirsiniz.

Birbirine yakın gözleri ideal uzaklıkta göstermek için alt ve üst kirpik diplerinin orta kısmından gözün sonuna kadar kalemi sürebilirsiniz.

Aralıkları uzak olan gözler için gözün orta kısmından göz pınarlarına doğru kalem çekilmelidir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>