Göz Çevresine Botoks Uygulamaları

Cildimizin en hassas bölümlerinden olan göz çevresinde, yüz mimikleri nedeniyle oluşan kırışıklıklar için botoks uygulaması yapılabilir. Çok fazla mimik hareketi yapmanın yanı sıra yaşın ilerlemesi, yapısal faktörler ile çevre koşulları nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerinin belirgin olduğu göz çevresi kaz ayaklarındaki kırışıklıkları hafifletmek ve daha az mimik hareketi yapmak için botoks uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Göz etrafındaki kemik çerçevenin dış kısmında oluşan kırışıklıklara iğne kullanılarak botoks uygulanır. Yaşın ilerlemesiyle alında oluşan, kaşların çatılmasıyla ortaya çıkan, güldüğünüzde iyice belirginleşen kaz ayaklarındaki mimik çizgilerini hafifletmek ya da yok etmek için kullanılan birçok yönteme göre botoks daha iyi bir sonuç almanızı sağlar. Etkisi 4-7 gün gibi kısa bir sürede görülür.

Kas dokusunun aktif çalışması nedeniyle göz çevresi kırışıklıkları oluşur. Bunda mimik hareketleri oldukça etkilidir. Botoks, bu hareketleri azaltıcı, yani kas dokusunun aktif çalışmasını durdurmaya yardımcı bir tedavi yöntemidir. Botoks enjeksiyonları göz çevresine uygulandığında kaz ayağı kırışıklıklarının azaltılmasında hatta yok edilmesinde etkilidir.

Kaşların çatılması nedeniyle oluşan iki kaş arasındaki çizgiler de botoks ile giderilebilir. Kaşların duruşunu da etkileyeceği için enjeksiyon tekrarlanarak kaşlar kaldırılabilir. Kaşlar fazla düzeyde kalktıysa düzeltmek için de enjeksiyon yapılabilir. Botoks uygulamasının tekrar edilmesi için en az 6 ay beklenmelidir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>