Göğüsler hakkında şaşırtıcı geçekler

Dorian Solot ve Marshall Miller tarafından yapılan bir araştırmada kadınların %1’nin ilişki sırasında değil sadece meme uçlarından orgazm olduğunu açıklıyor.
Her gün göğsünüzde taşıdığınız sutyenlerle birlikte göğüs ağırlığınız 3 tuğla ağırlığında olabiliyor. Evet, bu bilgi kulağa ilginç gelebilir ancak yapılan araştırmalar bu bilgileri doğruluyor. Maddiyat açısından zor durumda olan bir erkek büyük göğüslü kadınlardan hoşlanıyor.Araştırmalara göre bu yağ kütlesi, erkekte kadının daha iyi ekonomik kaynaklara sahip olduğu hissini veriyormuş.Bu duruma polythelia ismi veriliyor. İnsanların %3 ünde bu durum söz konusu olabiliyor. Elastin adı verilen bir protein göğüslere esneklik aynı zamanda da dirilik kazandıryor. Sigaranın içinde bulunan zararlı maddeler bu proteinleri yok ederek göğüslerin sarkmasına neden oluyor. Hamilelikte memelerin sarkmasına neden olan bir diğer durumdur. Ancak bebek emzirme sonucunda göğüste sarkma olur inanışı kesinlikle yanlıştır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>