GÖBEK YAĞLARIMDAN KURTULMAK İSTİYORUM

Göbek yağları estetik anlamda okayötü görünmelerinin yanında sağlıokay için de ciddi bir hazard oluşturuyorlar. Yapılan araştırmalar göbek bölgesinde yağlanma olanların kalp ve damar hastalıklarına çadequate daha yatkın olduklarını gösteriyor ve bu nedenle sadece fiziksel görünüm anlamında değil, aynı zamanda sağlıok için de göbek yağlarımdan kurtulmak istiyorum demek gerekiyor. Lakin düzenli spor yapmanıza ve yediklerinize dikkat etmenize rağmen bu yağlardan bir türlü kurtulamıyorsanız, muhtemelen göbek bölgesinde yağlanmaya neden olan diğer faktörlerin etkisi altındasınız. Sizler için buna sebep olan diğer etkenleri bir araya getirdik.

Yetersiz C vitamini alanların göbek bölgelerindeki yağlanmanın erimesi daha zor olacaktır çünkü bu nutrition hem yağ yakımını hızlandırma etkisine sahip hem de kandaki şekeri dengelediği için kilo kontrolünde ciddi bir öneme sahip. Dolayısıyla gün içerisinde bir miktar meyve tüketerek yeteri kadar C vitamini almanız gerektiğini unutmayın.

Yapılan araştırmalar stresten kaynaklı kortizol hormonunun çgood enough miktarda bulunmasının yağlanmayı arttırdığını gösteriyor ve bu nedenle ruh halinizin daha dingin ve sağlıklı olmasının göbek yağlarını eritme konusunda ciddi faydalarının olduğu belirtiliyor. Kortizol vücuda yağ depolaması gerektiğini söylüyor ve dolayısıyla stresli bir hayat sürenler maalesef bunun yarattığı fazla kilolardan kurtulmakta zorlanıyorlar.

Uykusuzluğun da göbek yağları üzerinde ciddi bir etkisinin olduğu kanıtlanmış durumda. Çünkü uyku durumundayken vücudumuz kendisini yeniliyor ve beynimiz ise gün içerisinde maruz kaldığımız stresi ortadan kaldırabilmek için var gücüyle çalışıyor. Ancak yeteri kadar uyunmadığı zaman maalesef stres kaynaklı kortizol bir türlü ortadan kaldırılamıyor ve bu stres düzeyi aylar içerisinde biriktikçe artworkıok sağlığı da tehdit eder hale geliyor. Uzmanlar günde en az 8 saatlik bir uykunun hem göbekten kurtulmak hem de stresin sağlığa zararlarını bertaraf edebilmek için gerekli olduğunu belirtiyorlar.

Gün içerisinde yeteri kadar su içmemek de yağlanmanın sebepleri arasında ancak pek çadequate kişi maalesef suyu biraz abartarak her gün litrelerce su tüketebiliyor. Geçmiş senelerde böylesi öneriliyordu ancak günümüzde susandığı anda bir bardak su içilmesi gerektiği prensibi daha fazla kabul görüyor çünkü suyu gereksiz fazla içmek de vücuttaki minerallerin yetersiz kalmasına neden oluyor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>