Gıdaların Doğru Saklanması

Doğru yöntemler kullanarak gıdalarınızın ömrünü uzatabilir ve böylece aile bütçesine büyük ölçüde katkıda bulunabilirsiniz.Yiyeceklerin yanlış yollar kullanarak saklanması sadece ev ekonomisine değil daha önemlisi sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.Tüm gıdalar için en önemli kural bozulma riski büyük onlan gıdaların sürelerinin geçilmeden tüketilmesi yada bu gıdaların saklanması yerine atılması büyük önem taşımaktadır.

Bozulmaya yaklaşmış ya da bozulmuş gıdaları atarken çok dikkat etmek gerekir.Bu gıdaların kimsenin ulaşamıyacağı şekilde sarılarak atılması gerekmektedir.

Gıdaların saklanma ortamları genellikle serin veya kuru olmalıdır. Buzdolaplarıazına kadar tıkabasa doldurulmamalıdır.Çünkü çok doldurulmuş buzdolapların da hava kolayca yayılamaz.Buz dolaplarında en sıcak bölge 5-7 derece arasında en soguk bölümünde en çok -4 derece olmasına dikkat ediniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>