Evlenme Yaşı Kaç Olmalı?

Evlenme Yaşı Kaç Olmalı

Bayanların ve erkeklerin 20 li yaşları geçirdikten sonra ilk aklına gelen mevzu evlilik. Peki kaçtır bu ideal evlilik yaşı?

Sosyokültürel şartlarda bir değerlendirme yaparsak erkeklerin evlenme yaşının daha geç olgunlaşması açısından 25-27 arası diyebiliriz. Fakat kadınlar da ise durum daha farklı erken olgunlaşmaları itibarıyla 20- 30 yaş arası bayanlar için uygundur.

Ayrıca 20 li yaşlar kadınların doğurganlığının en üst düzeyde olduğu zamandır.

Kadınların ruhsal durumlarına baktığımız da ise kendilerinden daha büyük yaştaki erkeklerle evlenme yönünde eğilimleri olduğu görülüyor. Bu durumda tabi ki erkeklere çok büyük sorumluluk düşmekte.

Ve evlenme yaşı ile ilgili çok önemli bir hususa da değinmek gerekirse 30 lu yaşlardan sonra evlenmek ve sorumluluk almak zorlaşıyor. Yuva kurmada bir çok problemin yaşandığı  ise gözler önünde . Çünkü kişinin yaşı ilerledikçe beklentiler artıyor,duygular hassaslaşıyor,karar vermeler ,beğeniler güçleşiyor.

Bu yüzden evlilik yaşınızı geçirmeden iyi bir seçim yaparak evlenin.:) Çocuklarınız genç bir anne -baba olmak için zamanı uzatmayın. Şimdiden mutluluklar:)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>