Evde Çiçek Bakımı İçin Uygun Yerler

Ev dekorasyonunda şık bir ortam yaratmak için çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Evinizin havasını değiştirecek en güzel çiçekler için uygun yerleri sizler için yazdık.

Evinizde çiçek yetiştirmek için bitkinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte bir alan kullanılmalıdır. Bitkinin ihtiyacı olan ışığı almasını sağlayan, yeterli nem ve uygun sıcaklığa sahip bir yer, evde çiçek bakımı için idealdir.

Bitkileri ev içerisinde nereye koyacağınıza karar verirken ışık, nem ve sıcaklık gibi üç önemli faktörü dikkate almalısınız.

Güneşi seven çiçekler olduğu gibi direkt güneş ışığını sevmeyen bitkiler de vardır. Bu nedenle bitkileri pencereye çok yakın yere koymayın.

Kış aylarında sıcaklık farkının içeride ve dışarıda çok yüksek olması da bitkileri yerleştirme düzeninde dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bitkilerin zarar görmesine neden olacak şekilde bir taraftan sıcak diğer taraftan soğuk almasını engelleyip, orta derece bir sıcaklıkla pencere kenarında durmasını sağlayın.

Salon bitkilerini çok karanlık bir ortama yerleştirmek zararlı olacaktır. Çünkü uygun miktarda ışık sağlanması gerekir. Bu tür karanlık ortamlarda floresan kullanılarak yapak ışık da yaratılabilir. Sürekli ve sık sık yer değiştirmek, bitkinin ortama uyumunu da zorlaştıracaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>