Ev Dekorasyonu Hakkında Püf Noktalar

Ev dekorasyonu dar alanlara sahip bir çok ev sahibine sıkıntı yaratmaktadır. Çoğu insan evindeki yaşam alanlarının küçüklüğünden şikayet eder. Bu sorunu evimizde yapacağımız küçük dokunuşlarla avantaj haline getirebiliriz. Bu da doğru eşya seçimiyle ve dekorasyonla mümkün. Bu yazımızda ev dekorasyonu ile ilgili püf noktalara değineceğiz.

Ev dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken elbette ki odanın büyüklüğü ve şeklidir. Ev dekorasyonundaki asıl amacımız evin içinde kendimizi rahat, huzurlu ve özgür hissetmemizdir. Odanız küçükse, buna göre daha küçük ama kullanışlı eşyalar alarak işe başlayabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınız olmadığı halde evde duran eşyalarınızı evden çıkarmalısınız, şimdiden büyük bir yer kazandınız bile! Örneğin; küçük bir mutfağa sahipseniz, ilk yapmanız gereken az yer tutan açılır kapanır masa ve sandalyeler satın almak olmalı. Bu sayede hem az yer kaplayan hem de ihtiyacınıza uygun mobilyalara sahip olmuş olursunuz. Ev dekorasyonunda en çok dikkat isteyen yerlerdendir şüphesiz.. Evinizin salonu küçükse, yine mutfağınızda yaptığınız gibi ergonomik, çok amaçlı eşyalar satın alarak salonunuza daha geniş kullanım alanları yaratabilirsiniz.

Salonunuzun şekli ve duvarlarınız elverişliyse gömme dolaplardan faydalanabilirsiniz. Bu oldukça akılcı ve şık bir mobilyadır. Ev dekorasyonunda mobilyalar kadar önemli olan diğer unsur da renklerdir. Renk algısı sayesinde küçük olan salonunuzu daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Açık renklerden faydalanabileceğiniz gibi farklı renkleri kullanarak tezat yaratabilirsiniz, bu hareketlilik salonunuza ayrı bir hava katarak olduğundan büyük olarak algılanmasını sağlayacaktır. Renklerin yanı sıra ev dekorasyonunda aydınlanmanın da etkisi büyük. Abajurler ve büyük şık avizeler edinerek bunu sağlayabilirsiniz. Aydınlatmanın yanında salonunuzun duvarında dekoratif aynalarla süslemeyi tercih edebilirsiniz. Bu da istediğimiz ferah salon görüntüsünü sağlayacaktır.
Küçük olan salonunuz, mutfağınız ve odalarınızda koyu zemin rengi kullanmak da aynı renk etkisiyle bize istediğimiz ferah görüntüyü sağlayacaktır. İnsanlar evlerinde konforlu ve huzurlu yaşayabilmeleri için ev dekorasyonu hakkında işinde ehil firmalardan destek almalıdır. Küçük ve kullanışsız olan salonunuzu bu şekilde bir kaç küçük hileyle olduğundan büyük göstermeniz sandığınız kadar zor ve pahalı olmayacaktır. Böylece küçük bütçeyle ferah ve kullanışlı bir eve sahip olacaksınız.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>