Estetik Alanında Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi uygulaması az miktardaki ilacın, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde problemli bölgelerde çok ince iğnelerle cilt altına doğrudan verilerek, iyileştirilmesini hedef almıştır. İşlemde kullanılan ilaçlar kan dolaşımını sağlamaktadır. Doğrudan problemli bölgeye uygulanması nedeniyle hem daha etkili olmuş hem de muhtemel yan etkileri azalmıştır.

Estetik amaçlı olarak selülit başta olmak üzere, vasküler lekeler, hamilelikte oluşan çatlaklar, çeşitli cilt problemleri, cilt yaşlanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla yaygın olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Zayıflamada, özellikle karın yağlarını eritmede, kırışıklık tedavisinde ve bölgesel yağların giderilmesinde ve çeşitli cilt problemlerinin önlenmesinde kullanılan mezoterapi, uzman hekimler tarafından yapıldığında oldukça başarılı bir yöntemdir. Çok ince iğnelerle uygulandığı için de ağrılı bir uygulama değildir.

Mezoterapi uygulamasının gerçekleştirileceği seans öncesinde kişisel temizliğinize dikkat ederek duş almalı, makyaj uygulaması, vücut sütü ya da parfüm kullanmamalısınız. Adet dönemini uzmana bildirmeli ve diğer konular için uzmandan bilgi almayı da ihmal etmemelisiniz. Kullandığınız ilaçlar varsa seans başlamadan 48 saat öncesinde ilaç almayı durdurmalısınız. Alerjik durumlarınız hakkında seans öncesinde mutlaka uzmana bilgi vermelisiniz. Risk unsuru taşıyan ve sürekli tedavi görmenizi gerektiren hastalıklarınız varsa mezoterapi uygulamasını bir kez daha düşünmenizi ya da uzmana ve hastalığınızla ilgilenen doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Mezoterapi seansından sonra da dikkatli olmanız sonuçtan memnun kalmanızı sağlayak ve her hangi bir sorunla karşılaşmanızı önleyecektir. Özellikle güneş ışınlarından 48 saat boyunca korunmanız çok önemli… Duş almak için de seanstan sonra en az 12 saat süre geçmesini bekleyiniz.
Herhangi bir krem ya da parfüm kullanmayın. Uzman tarafından belirlenen bir diyet programınız varsa bu programa göre beslenmenizi sürdürün. Su tüketiminizin yeterli düzeyde olmasına özen gösterin.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>