Erken Yaşta Saç Beyazlama Belirtileri

Erken Yaşta Saç Beyazlaması

Erken Yaşta Saç Beyazlaması

Biz kadınların en büyük korkularından biri erken yaşta saçımızın beyazlamasıdır. Çünkü bu bir yaşlılık belirtisidir. Yaşıtlarınızın saçlarında bir tane bile beyaz saç bulunmazken sizin bulunması insanı biraz komplekse sokabilir.

Tabi kırçıllı saçlar karizma durabilir,hatta bazılarına yakışabilir de ama bu durumun geç olması daha güzeldir. Gençliğin baharında saçlarına aklar düşmüş bir insan olmayı kim ister ki?

Peki erken yaşta saç beyazlamasının nedenleri nelerdir?

– En önemli sebep genetik yolla yani aileden geçmesidir.Ailede erken beyazlama varsa 20 li yaşlarda bile saçlarınıza aklar düşebilir.

-Bir diğer sebep ise yine stres. Çok büyük etken saç beyazlamasında ,dökülmesinde. Hayatın her aşaması stres yüzünden maalesef ki sekteye uğruyor. Yoğun iş temposu,takıntılar,kötü bir aşk hayatı,geçim sıkıntısı gibi bir çok nedenden dolayı saçlar erken yaşta beyazlıyor.

-Ve yaşlanmak ,doğal sürecin etkisi ile saça renk veren pigmentler azalıyor ve saçlar beyazlıyor.

Saç beyazlamasının önüne geçilmese de geciktirilebilir.Bu yüzden vitamin almayı ihmal etmeyin. Olacak bir şeyin önüne geçemesenizde geciktirme yoluna gidebilirsiniz.

UV ışınlarından korunmak, stresi azaltmak, alkol ve sigaradan uzak durmak da  beyazlamayı geciktirir.

Peki beyazlar nasıl kapanır?

Beyazları kapatma yolu saçı boyamaktır. İster saç boyası  kullanın isterseniz de  doğal ya da bitkisel kınaları kullanarak saçınızdaki beyazları kapatabilirsiniz.  Daha  genç bir görünüm için beyazlardan kurtulun.:)

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>