Embriyo Dondurmak

embriyo dondurmak

Embriyo dondurmak bebek sahibi olmanız için teknolojinin yeni imkanlarından biridir. Tüp bebekle çocuk sahibi olamamış çiflerin yeni ümidi embiryoyu dondurak çocuk sahibi olmak. Bu yöntemle gebe kalmanın %66 gibi gayet iyi bir oran.

Embiryo dondurması tüp bebek güvenliğini ve verimliliğini artırmak için bir yöntemdir.Hastanın yumurtalıkları hormonal olarak uyarılır.Bu şekilde rahime transfer edilen embiryo sayısı artırılır.Dondurulan bu embiryolar ihtiyaç halinde tekrar kullanılır . Buda çiftler için yeni bir şans demektir.

Peki embriyo saklamanın avantajları nelerdir? Embriyo saklama bir çok embiryonun tekrar kullanılması için hazır halde durur. Tekrar bir tüp bebek uygulamalarında hastayı tekrardan yumurta bulunması,uyarılması ve masraflardan kurtarmış olur. Çünkü hazır olan embiryo kullanılır.

Embriyo şu şartlarda dondurulmalıdır;Bu tür üremeye yardımcı yöntemler kısır olan veya bebek sahibi olmak isteyen çiftler için önemli bir teşhis ve tedavi yöntemidir.Sonuç olarak tüp bebek tedavisinin amacı doğal siklustaki gebe kalma denemelerini tekrar tekrar denemektir. Eğer fazladan dondurulmuş embriyonun olması da avantaj haline geliyor.

Embriyo dondurulmasında hastanın yaşı önemli bir faktördür yumurtanın ve embiryonun kalitesi açısından ,fakat transfer sonrasında hastanın yaşı çok önemli değildir.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de dondurulmuş embiryolar sağlıklı mıdır? Bu konuda çiftlerin hiç bir şekilde endişe duymamaları gerekir. Yapılan araştırmalarda gösteriyor ki bu yöntemle doğan bebekler de hiç bir sağlık sorunu gözlenmemiştir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>