Düğün Öncesi Gelin Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Düğün hazırlığı deyince gelinin saçı, makyajı, kıyafeti, gelinliği ya da cilt bakımı gelir akla… Peki, gelinler o muhteşem düğünde nasıl görünmek istiyor, düğün öncesi gelin hazırlığında nelere dikkat etmeliler?

Yıllarca hayalini kurduğunuz düğün gününe yaklaşırken prenses gibi görünmek istediğinize eminim! Bunun için en önemli hazırlık, vücut ve cilt bakımıdır. Düğüne en az altı ay kala düzenli olarak cilt ve vücut bakımlarınızı yaptırın. Tüylenme problemi varsa özellikle kış aylarından itibaren lazer tedavisi uygulamalısınız. Kilolu bayanlar uzman kontrolünde diyete başlamalı ve sporu da hayatlarından eksik etmemeli.

Zayıf olsa bile yanlış beslenme ve sürekli kilo alıp vermeden kaynaklı sarkmalar, çatlak ve selülit problemleri ile baş edebilmek için öncelikle doğru bir beslenme programıyla birlikte düzenli şekilde spor aktiviteleri yapılmalıdır.

Cilt problemlerine savaş açmak için geç kalmayın! Öncelikle cilt tipinizin belirlenmesi için kapsamlı bir cilt analizi yaptırın. Düğüne altı ay kala düzenli olarak, temiz ve kaliteli bir ortamda dermatologların uygulayacağı cilt temizliği ve bakım seanslarına katılın. Bu seansların dışında cilt tipinize uygun ürünlerle, evde yapılması önerilen bakımları ihmal etmeyin. Her şeyden önce yapılan bakımların faydalı olması için temiz bir cildiniz olması gerektiğini unutmayın.

Her zaman vurguladığım bir konu da cilt ve vücut bakım ürünlerinin dermokozmetik, doğal bitki özlü ürünler olması, kimyasal içerikli ürünlerden uzak durulmasıdır. Peeling ve maske uygulamalarını haftada bir kez yaparak cilt yüzeyindeki ölü hücreleri arındırabilirsiniz.

Düzenli olarak yapılacak cilt masajları da hem kan dolaşımınızı hızlandıracak hem de rahatlayıp stresten arınmanızı sağlayacaktır. Bu bakımlarla ruhsal ve bedensel olarak, yeni bir hayata adım atmak için kendinizi hazır hissedeceksiniz.

Yazılarımda ürün adı ya da markası vermekten kaçınıyorum. Bunu özellikle yaptığımı tahmin edersiniz. Çünkü benim çok severek alıp kullandığım bir ürün, sizin cildinizde alerjik reaksiyon yapabilir. Bu nedenle cilt ve vücut bakım ürünleri alırken mutlaka cilt tipinizin belirlenmesini ve size uygun ürünün hangisi olacağı konusunda uzmandan bilgi almayı ihmal etmeyin.

Gelinlerin güzelliğine en büyük katkıyı yapan saçları da unutmadık! Düğün günü gelinliğinizin içinde en güzel halinizle görünmenizi sağlayacak saçlarınıza yine 3-6 ay boyunca saç bakımı uygulamanız gerekiyor. Ne kadar sağlıklı saçlarınız olursa olsun çevre faktörleri, düğün stresi ve daha birçok nedenle yıpranabilecek saçlarınıza özen göstermelisiniz.

İşini ustalıkla yapan bir kuaföre teslim edeceğiniz saçlarınızda farklı tarzlar yaratabilir, hareketli bir kesim uygulayabilir, kırıklarını aldırabilir ya da daha sağlıklı görünmesi için özel ürünlerle saç bakımı yaptırabilirsiniz. Tüm bu konular için kuaförünüzden de fikir alabilirsiniz.

Yapacağınız tüm hazırlıklar için kararsız kaldığınızda, internette düğün öncesi gelin hazırlığı, gelin makyajı, gelin saçı ya da gelin başı ve gelinlik modelleri gibi konulardaki sitelerden ya da moda dergilerinden fikir edinebilirsiniz.

Gelinliğin modeli belliyse ona göre bir saç modeli düşünülmelidir. Sırtı açık ya da yakası kapalı modeller için gelin saçını toplamak daha doğru bir seçim olacaktır. Saç rengi de güzelliği tamamlayacak bir unsurdur.

Yüksek topuklu ayakkabıların içinde, sizin ağırlığınızla birlikte gelinliğin de yüküyle ağırlaşacak ayaklarınız, özel bakım isteyecektir. Ayaklarınıza pedikür yaptırarak hem zarif hem de sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Düğün ayakkabınızın rahat yürümenize, hareket kolaylığı sağlamasına ve ayakta kaldığınızda sizi yormayacak bir özellikte olmasına özen gösterin. Ayrıca gelinliğin daha şık görünmesi için ayakkabınızın, gelinliği toparlayacak yükseklikte ve modelde olmasına dikkat edin.

Her şeyden önce düğün günü yaşanabilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olun ve hiçbir şeyin moralinizi bozmasına izin vermeyin. Geriye, bu mutlu günün keyfini çıkarmak kalsın!

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>