Dövme Sildirme Teknikleri

dövme sildirme lazer tedavisi

Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi daha kolay ve etkili bir şekilde dövme sildirmek için kullanılabilir. Bu teknik, yedi gün hatta aylık bir süre boyunca çeşitli seanslar gerektirir. Ayrıca dövme kaldırmak için lazer tedavileri almış bireyler için alerjik reaksiyonlara neden olduğu bildirilmiştir. Lazer ile dövme silme uygulaması hekim muayenesi ile başlar; muayenede dövmenin yapısı, kullanılan boya, yapılış zamanı, yapılış tekniği değerlendirilir.Lazer ile dövme silme uygulamalarında dövmenin profesyonelce yapılmış olması, tek renk ve çizgiler ile yapılmış olması, birim alanda daha az boya kullanılmış olması, doğal boya maddelerini kullanılması dövme silme uygulamasında lazer kullanımı başarısı açısından avantajdır. Ayruca bu tedavi de pahalıdır.

 

dövme sildirme dermabrazyon

dövme sildirme dermabrazyon

Dermabrazyon

Bu dövme silme teknikği ,zımpara türü bir tel fırça veya disk şeklinde elmas freze ile deri katmanlarını kaldırarak yapılır. Bu yöntemin en önemli dezavantajı, cilt üzerinde bir yara izi bırakabilmesidir.

 

 

 

 

dövme sildirme salabrasion

Salabrasion

Bu bir tür tuz çözeltisi ile dövme kaldırma tekniğidir. Bu teknik bazen dermabrazyon ile birlikte kullanılır. Ancak dövme silme adına bu yöntem çok popüler değildir.

 

 

 

 

dövme sildirme kazıma

Kazıma

Asit çözeltisi ile dövmeyi kaldırma yöntemidir. Bu yöntemde kullanılan asit dövme çıkarıldıktan sonra sözkonusu bölgede bir yara oluşturur.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>