Dönem Dönem Görülen Saç Dökülme Sebepleri

Saç Dökülme Sebepleri

Saçlarınız dökülüyorsa bunun bir çok sebebi olabilir. Bir nedene bağlı kalmak ve bu sorunun üzerine yoğunlaşmak yapılacak en büyük hatadır. Unutmayın ki  dökülen  sadece sizin saçınız değil. Hemen hemen bir çok insan saç dökülmesi sorunu ile karşılaşıyor.

Önemli olan sorunun kökenine inmek heyecan yapmadan araştırmaya gitmek gerekir.Şimdi bu nedenlerden bazılarını belirtelim.

1.Tıbbi nedenler:

Hormonlar hayattaki dengeyi sağlayan en önemli unsurlardır. Bunlardan birinin dengesizleşmesi az yada çok çalışması vücuttaki tüm dengeyi bozabilir. Kullandığınız bir ilaçtan dolayı bozulan hormon dengeniz yüzünden saçınız dökülebilir. Bu yüzden bir hormon testi yaptırmakta fayda var.

2.Hamilelik sonrası dökülmeler:

Hamilelik başlı başına sorunlu bir dönemdir. Bu dönemde her türlü hormon dengesi farklılaşır. Bebek anneden beslenir. Bu yüzden hamilelik döneminde ve sonrasında saç dökülmesi fazlaca olabilir. Fakat korkulacak bir durum yoktur. Geçici bir dökülmedir sadece kişiye eski hayatına ve beslenmesine dönünce saç dökülmesi de sona erer.

Diyet Sonrası :

En sık saç dökülme dönemi bu dönemdir. Çünkü bilinçsizce yapılan diyetlerin sonucunda çıkan kansızlık bununla beraber saç dökülmesini de beraberinde getirir. Vitaminsiz ve kansız kalan saç diplerine takviye yapılarak bu durumu çözebilirsiniz.

Dış Etkenler:

Stres her zaman karşımıza çıktığı gibi  saç dökülmesinde de en büyük nedenler arasında sayılabilir. Bu durumdan kurtulmak için mümkün olduğunca stresten uzak durmak lazım.Veya bir uzman da size yardım edebilir. Ve dış etkenlerden bir diğeri ise hava değişimi ve mevsimsel değişimlerdir. Bu durumda yapılacak en iyi tedavi bitkisel ürünler kullanmaktır.

Sağlıklı ve gür saçlar için bu dediklerimizi ihmal etmeyin.:)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>