Dişlerde Estetik Uygulama İçin Lamina Veneer

Sağlıksız görünen diş yapısının örtülmesi ve yüzünüzde güzel bir gülüş için dişlere seramik kaplanması gereken durumlar vardır. Özellikle ön dişlerde aralıklar varsa, çarpma sonucunda dişlerde kırık oluştuysa, aşırı koyu renkli dişlerde beyazlatma yeterli olmadıysa, dişlerin ön yüzüne Lamina Veneer, yani seramik yapraklar yapıştırılarak dişlerde estetik bir tedavi süreci gerçekleştirilir.

Çürük ve çapraşık durumda olan dişlerde estetik uygulama  için Lamina Veneer uygulaması, yani seramik kaplanması gerekir.

Tedavi süresi kısa olan Lamina Veneer, estetik diş uygulamalarında koruyucu anlamda ideal tedavilerden biridir.

Metal içermeyip aynı zamanda çok ince olmaları nedeniyle estetik diş görünümü kazandırmada oldukça başarılı bir yöntemdir.

Tamamen gerçek gibi görünen dişler sağlayan Lamina Veneer, ışığın geçmesine imkan sağlayarak bu etkiyi yaratır. Seramik yüzeyi aşınmaya karşı dirençlidir ve diş taşı oluşumları en az düzeydedir. Aynı zamanda sigara, çay, kahve gibi maddelerin etkisiyle üzerinde boya oluşmaması nedeniyle de gerçek diş gibi algılanır, doğal bir sonuç elde edilmiş olur.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>