Country Banyo Dekorasyonu

Banyolar genellikle evin diğer odalarına göre daha küçük odalardır. Dekorasyon açısından bakacak olursak bu bir avantajdır çünkü küçük bir mekanın dekorasyonu için daha az zaman ve para harcayacaksınız demektir.

Country Tarzı Banyonun Özellikleri
– Duvarlar yumuşak, doğal bir renkte olmalıdır. Pastel yeşil, uçuk mavi, bej ya da kum rengi doğru seçimlerdir.
– Zemin için en uygun banyo malzemelerinin başında fayans döşeme gelir. Country tarzı bir banyoda zemin için değişik bir tasarım düşünebilirsiniz. İki farklı renkte karo kullanarak damalı bir zemin oluşturmak, çini desen fayanslar kullanmak bu tasarımlara örnek verilebilir. Düz bir zemin kullanacaksanız toprak rengi ya da gri tonlarında, doğal bir zemin görüntüsü veren fayanslar seçebilirsiniz.
– Doğal taş pahalı bir malzeme olmasına karşın, country tarzı banyolarda yer döşemesinden tezgah malzemesine dek uygun gördüğünüz her yüzeyde kullanılabilir.
– Banyo küveti, country tarzı dekorasyonda oldukça önemli bir rol oynar. Klasik tarzda bir küvet ile dekorasyonun önemli bir aşamasını halletmiş olursunuz. Neyse ki bunun için ikinci el mağazalarını dolaşmanız gerekmiyor. Pek çok banyo ürünleri firması, klasik görünümlü ve oldukça kullanışlı küvetler üretiyorlar.
– Pirinç veya bronz malzemeden imal edilmiş banyo armatürleri, kapı kolu ve havluluk benzeri detaylar, country tarzı bir banyoya daha çok yakışır. Hem nostaljik görünür hem de banyoya ışıltı katarlar.
– Banyoda kullanacağınız banyo perdesi, banyo paspası benzeri banyo tekstil ürünlerinde desen ve renk kullanmaktan kaçınmayın. Pembe, kırmızı, yeşil gibi doğadaki canlı kır renklerinden faydalanabilirsiniz. Geometrik deseler yerine daha geleneksel desenler kullanılabilir.
– Henüz söz etmedik ancak elbette country tarzı demişken ahşaptan söz etmemek olmaz. Ahşap dolaplarınızın yanı sıra, ahşap duvar panelleri veya ahşap aksesuarlar böyle bir banyonun vazgeçilmezleri arasındadır. Hatta eskitilmiş görünümlü ahşap mobilyaları da işin içine katarsanız, country tarzını başarıyla uyguladınız demektir.
– Eğer banyonuz gözünüze yeterince süslü görünmüyorsa, hasır, ahşap, porselen, bronz aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Hatta banyoda yeri olanlar, mekana biraz çiçek ve ev bitkisi de ekleyebilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>