Cilt Türleri ve Cilt Bakımları

NORMAL CİLT : Şeffaf görünümlü, rengi düzgün, yağ oranı dengeli, pürüzsüz ve dengeli ciltlerdir.

KARMA CİLT : Yüzün belirli kısımlarının yağsız belirli kısımlarının özellikle alın, burun ve çene kısımlarının yağlı olduğu cilt tipi.

KURU CİLT : İnce üst deriye sahip, sıklıkla alerji, çatlama ve kaşıntı hissedilen derilerdir. Küçük gözeneklere sahip cildin gerekenden az yağ üretmesinden dolayı görünümü mat ve pulsu şekildedir.

YAĞLI CİLT : Büyük gözeneklere sahip olan bu cilt tipi fazla yağ içerdiğinden parlak görünümlüdür ve bol miktarda sivilce ve siyah nokta içerir.

HASSAS CİLT : Yukarıda saydığımız cilt tipleri aynı zamanda hassas ciltte olabilir. Sıcak ve soğuk havalarda ve yiyeceklerin barındırdıkları sebebiyle kızarır, yer yer şişer, kaşıntı veya acı hissi doğurabilir.

Her tür cilt için önerdiğimiz bakım ile basit fakat etkili bir şekilde cildiniz bakımını yapıp sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. :

SABAHLARI :
Sabahları kalktığınızda yapmanız gereken nemlendiricili bir sabunla yüzünüzü yıkamaktır. Kuruduktan sonra pamuğa sürülmüş tonik ile cildiniz iyice silin ve az yağlı bir nemlendirici sürün.
AKŞAMLARI :
Sabah bakımında pek bir farkı yoktur. Yüzünüzü ve boynunuzu nemlendiricili sabunla iyice yıkayın ve hiçbir makyaj kalıntısı kalmasın. Ardından tekrar tonikli bir pamukla sildikten sonra bu sefer yağlı bir nemlendirici sürün.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>