Cilt Temizliğinde Püf Noktalar

CİLT TEMİZLİĞİ

Bir yumurta ve yağ da piyasa evde her yerde bulunabilecek iki malzeme. Ve cilt temizliği içinde biçilmiş bir kaftan. Tüm cilt tipleri için uygulanmasında sakıncası olmayan bu yöntemi denemenizde fayda var.

Yağ İşlemi  Nasıl Uygulanır?

– Bir parça tereyağı veya margarini cildiniz üzerinde aşağıdan yukarıya doğru hafifçe gezdirin ,bir kaç dakika bu işlemi uyguladıktan sonra bir peçete ya da pamukla hafif dokunuşlarla temizleyin. Bu uygulama özellikle su ve sabunun ulaşmadığı siyah noktalara etki ederek derinlemesine temizlik sağlar. Her kadına ve her cilt tipine uygundur.

– İçinde lecithin denilen madde bulunan yumurta cilt için çok faydalıdır. Hem beslenmesine hemde temizlenmesinde etkili bir yöntemdir. Her gün yumurta sarısı sürülen bir cildin yaşlandığı zamanlarda bile tazeliğini yitirmez.

Yumurta sarısının içine 2 çay kaşığı tercihen badem yağı olabilir ekleyin bu size 2-3 gün gidecektir. Soğuk yerde muhafaza ederek her gün cildinize bu karışımı sürebilirsiniz,hem cildiniz temizlenir hemde beslenir.

Fakat bir uyarı da da bulunmakta fayda var eğer cildiniz çok yağlıysa içine bir kaç damla limon sıkmanız veya salatalık suyu eklemeniz yağ oranını dengeleyecektir. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra  suya bikarbonat dö sud(kabartma tozu)  ekleyerek temizleyin.Bu uygulamayı her gün yaptığınız da farkı fark edeceksiniz.:)

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>