Cilt Lekelerine Karşı Peeling Yöntemi

Cilt Lekelerine Karşı Peeling Yöntemi

Değişik sebeplerden dolayı ciltte oluşan lekeler, enzimatik peeling yöntemi ile temizleniyor.
Bu yöntem, gebelik esnasındaki lekelerde, yaşlılık lekelerinde, hassas ciltler için güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerde, akne izlerinde veya diğer sebeplerle oluşan lekelerde en etkili yöntemlerden biridir. Leke oluşmuş bölgedeki melanin miktarını baskılayarak azaltır ve leke oluşumunu önler. Bu şekilde cildin koyulaşmış bölgelerinin rengi açılarak cilde daha güzel bir görünüm kazandırılır. Diğer peeling yöntemlerinden farkından da söz eden Oltulu, Klasik peeling yöntemlerinde istenmeyen ölü tabakayı soyan asitler mevcuttur. Bu yöntemde ise ciltte lekelerin oluşumuna neden olan melanini baskılayan ve rengini açan, hafif soyucu özellikte etken maddeler mevcuttur. Yani cilt daha az tahrip olur ve daha iyi sonuç elde edilir.

Yöntemin, leke tedavisinde çok etkili ve güvenli bir yöntem, tedavinin avantajlarını ise şöyle: “Yüz, boyun, dekolte, bacaklar, eller ve karın bölgesine uygulanabilen bu yöntem, ilerleme göstermez ve ağrısızdır. Bunun yanında, hassas ciltler de dahil olmak üzere her türlü cilt tipi için geçerlidir ve çok kısa sürede sonuç alınır. Hafif soyucu bir etken madde içermesi dolayısıyla yan etkileri minimum seviyededir. Ayrıca cilde zarar verecek hiçbir kimyasal içermez. Oltulu, tedavinin belli bir süre sonra tekrar edilmesi gerektiğini, ancak bunu kişilerin klinik seanslara gerek duymadan kendileri yapabilirler.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>