Cilt Bakımında Oksijen Terapisi

Son yılların en popüler antiaging uygulamaları içerisinde yerini alan Oksijen Terapi, cildin en alt tabakasına, oksijen basıncı ile saf oksijenin ve kozmetiklerin iğne kullanılmadan enjekte edilmesidir. Cildin tazelenmesi, sıkılaşması ve daha pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olan oksijen terapi, atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijenle uygulanır.

Genetik faktörler dışında cildin yaşlanma sürecinde etkili olan çevresel faktörlerin sebep olduğu erken yaşlanma, kuruma, soluk cilt, lekeler ve kırışıklık, dermatolojik yöntemlerle ortadan kaldırılabilir. Kozmetik bakım uygulamaları da cildin genç bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir.

Özellikle olgun ciltlerde kan dolaşımı yeterli olmadığı için cilt tabakalarındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar görmüştür. Bu nedenle epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besin sağlanamadığı için ciltte hücre bölünmesi önemli miktarda azalır. Sonuç olarak yaşlılık belirtileri olan cilt incelmesi, kurulaşma, kırışıklık ve lekeler görülür.

Taze ve canlı görünümdeki genç ciltlerin aksine, yorgun düşmüş ve formunu kaybetmiş olan olgun ciltler için yaşlanma belirtilerini en az düzeye indirmek ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlamak için oksijen terapisi ideal bir yöntemdir. Çünkü oksijen, metabolizma için hayat kaynağıdır.

Oksijen terapisi uygulanan cilt bakımında da epidermisin alt tabakasına saf oksijen enjekte edildiği için etkileri hemen görülecek ve uzun süre kalıcı olacak aktif maddeler ciltte depolanır. Böylece cilt tazelik ve canlılık kazanır.

Güzellik sektöründe özellikle akne, leke ve cilt problemlerinde, yara iyileşmelerinde destekleyici bir tedavi sağlayan oksijen terapi seanslarında, ciltte bağışıklık sistemi de kuvvetlenir. Bunu sağlayan da seans öncesinde uygulanan mikrodermabrazyon yöntemi ile cildin en üst tabakası olan epidermisin ölü tabakasının atılması ve ardından cilde oksijen verilmesidir.

Hassas, etkili ve güvenli bir yöntem olan iğnesiz-basınçlı oksijen enjeksiyon işlemleri ile ciltte, kas hareketlerine bağlı olarak meydana gelen mimik çizgileri ve kırışıklıklar giderilmektedir. Aynı zamanda cilt sıkılaşmakta ve kan dolaşımı hızlanmaktadır.

Cilde nüfus eden oksijen ile vücut toksinlerden arındırılarak cilt hücreleri yenilenir, dokular canlanır, nem oranı dengelenir ve sağlıklı bir görünüm elde edilir. Sarkmış dokular sıkılaştığı için gözaltı torbalarının görünümü de ortadan kaldırılır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>