Cilt Bakımında Mükemmel Bir Yöntem İnci Tozu Maskesi

Merhaba değerli okurlar;
İnci tozu cilt üzerinde önemli derecede etki sağlar üstelilk her cilt tipine uygun bir bakım yöntemidir. İnci tozu cildinizin gereksinimi olan proteini, mineraller ve amino asiti barındırır. İnci tozunun içerdiği bu maddeler ile cildinizin metobolizmasını hızlandırır ve canlılık katar. Hücrelerin yenilenmesini ve kırışıklığın önlenmesini önemli ölçüde sağlar. Peki inci tozu maskesi nasıl yapılır.


İnci Tozu Maskesi Yapılışı:

-Yarım yumurta akını iki çay kaşığı inci tozu karıştırın

-Göz çevrenize değdirmeden karışımı yüzünüze iyice yedirin.
-15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzden tamamen temizleyin.

İnci tozu maskesinden sonra en az yarım saat bir saat içerisinde makyaj yapmayın.

Cildinizi dinlenmeye bırakın gözeneklerin hava almasını sağlayın. Daha iyi sonuç almak için haftada bir veya iki kez uygulayın. Ebru Şallı’nın da kullandığı bu maske cildi derinlemesine temizler daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yalnız edindiğiniz inci tozunun yüzde yüz saf inci tozu doğal malzeme olduğundan emin olun.

İnci tozu ile yapılan ürünler, her cilt tipine uygun kullanılmak için nemlendirici kremlerde inci tozu içeren nemlendiriciler, inci tozu içeren yüz temizleme sütü , göz jeli inci tozlu göz kremi inci tozu aynen insan cilt yapısı gibi mineral yapısı vardır. Kolojen yapısıyla protein içerir ve daha canlı bir cilde kavuşmanızı sağlar. İnci tozu maskesi tamamen doğal olup tüm cilt tipi için uygundur bu maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüze nemlendirici sürdüğünüzde daha yumuşak bir cilt görünümü sağlayabilirsiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>