Cildinize Uygun Fondöten Kullanın

Son yıllarda kozmetik sektöründeki gelişmeler ile makyaj üreticileri, fondöten kullanmaktan kaçınan kadınlar için ürün çeşitliliğini geliştirerek her cilt tipine uygun fondöten hatta cilde bakım yapan fondötenler üretiyor. Maske etkisi yaratmadan cilt kusurlarını kapatan fondötenler, çok çeşitli formülleri ve birçok renk tonu ile de bayanların cilt güzelliğine katkı sağlıyor.

Cildinize en uygun fondöteni, cilt analizi yaparak cilt tipinizi öğrendikten sonra bulabilirsiniz.

Örneğin, genç ve temiz ciltler için uygun olan ve nemlendirici özellikte fondötenler, cildin nem ihtiyacını da karşıladığı için fayda sağlar. Bu renkli nemlendiricileri cildinize parmak uçlarıyla rahatlıkla sürebilirsiniz.

En popüler olan, çok yönlü olmaları nedeniyle tercih edilen likit fondötenler, cilde doğal bir görüntü kazandırır ve kolaylıkla uygulanır. Kuru cildi olan bayanların rahatlıkla kullanabileceği likit fondötenlerin, yağlı bir cildiniz ve siyah nokta probleminiz varsa yağsız olanlarını tercih edebilirsiniz.

Kalın yapıdaki krem fondötenler de nemlendirici özelliği olan ürünlerdir. Kuru, pürüzsüz ciltlerde, nemli bir sünger ile sürülmelidir.

Yine nemlendirici özelliği olan köpük fondötenler, kuru ciltler için idealdir. Az miktarda ürün, sünger yardımıyla cilt üzerinde dağıtılabilir.

Kompakt fondötenler, içlerinde pudra gibi diğer özellikleri de barındırdığı için cilt üzerinde kuruduğunda pudra görünümü kazanarak çok hoş durur. Kendi özel süngerleriyle satılan kompakt fondötenler, kuru ciltler hariç tüm ciltlere uygulanabilir.

Fondöteni, yüz açılarına uygun sürmeye dikkat ederek cildinizde iyice dağıttığınızda, mükemmel sonuç elde etmeniz mümkündür.

Fondöten seçiminde en uygun tonu yakalayabilmek için çene bölgenizde bir miktar ürünü deneyebilirsiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>