Cildinize Uygun Banyo Sütü

banyo sütü
Evinizde yapabileceğiniz doğal banyo sütü tarifleri…
Mis gibi kokmak veya cildinizi yumuşatmak için servet döktüğünüz banyo sütlerini, losyonlarını bir kenara bırakın. Mutlaka bir bir miktar kimyasal içeren bu ürünlere alternatif arıyorsanız işte size harika tarifler…DERİNİZ YAĞLIYSA

150g mayıs papatyası veya civanperçemini 1 litre kaynar suyla haşlayın. Soğuyana kadar demlendikten sonra süzün ve banyo suyuna ekleyin. Eğer cildiniz sivilceliyse 150g kuru nane veya atkuyruğu ile karışımı hazırlayabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN ALTERNATİF

250 ml. elma sirkesini banyo suyuna ekleyin ve durulanmayın. Sirkeli su derinin üstünüzde kurumalıdır. Banyo suyuna eklenen 8 damla lavanta yağı antiseptik etkiyi arttırır ve ruhsal açıdan dengeleyici ve yatıştırıcı etki yapar.

DERİYİ YATIŞTIRMAK İÇİN 

3’er yemek kaşığı dolusu melisave aynısafa çiçeğini 1 litre kaynar suda haşlayın. Üstü kapalı olarak 15 dakika demlendikten sonra süzün ve banyo suyunuza ekleyin. Banyodan sonra sıcak duş ile durulanın.

İLTİHAPLI SİVİLCELERİNİZ VARSA

50g kurutulmuş veya 100g taze ebegümeci çiçeğini ince kıyılmış olarak 2 litre kaynar suyla haşlayıp soğuyana kadar demlenmeye bırakın. Demlenen çayı süzün ve banyo suyuna ekleyin. Kan dolaşımını hızlandırmak için banyodan sonra vücudunuzu orta sertlikte bir fırça ile fırçalayın.

KURU VE HASSAS CİLT İÇİN

Yağsız 2 litre sütü banyo suyuna ekleyip iyice karıştırın. Banyodan sonra ılık bir duş alın ve hafifçe kurulanın. Eğer deriye banyodan önce 2 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı yedirilirse süt banyosu kuru deri için çok daha etkili olur.

KIRIŞIKLARA KARŞI

2 bardak ılık sütte 2 yemek kaşığı dolusu balı iyice eritin. 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyin ve kapalı bir kavanozda iyice çalka

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>