Çil Maskeleri

Çil Maskeleri

Yüzdeki Çilleri Yok Etmek İçin;
1 çay bardağı çiğ sütün içerisine, 1 adet salatalığı doğrayın. 2 saat bekledikten sonra salatalığın özü süte geçmesi için tülbentle sıkarak süzün. Elde edilen süt ile yüz sık sık pansuman yapın. Bu uygulamayı 10-15 gün sürekli tekrarlayın. Çillerinizin geçtiğini göreceksiniz. Bu süreçte ve her zaman gü lsuyu ile her akşam-sabah yüzünüzü temizleyin. (Bu kür tarifi Ahmet Maranki’ye aittir.)
Çil Maskesi 1: Limon suyunun çil tedavisinde önemi kanıtlanmıştır. Limon suyunu direk yüzünüze sürmeyin. Pamukla ya da parmak uçlarınızla cildinize yavaş yavaş yedirin.
Çil Maskesi 2: Maydonoz suyunu eşit miktarda portakal ve limon suyu ile karıştırın. Nemlendiricinizden önce cildinize yedirerek sürün. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.
Çil Maskesi 3: Keten tohumunun da çillerin kaybolmasında önemli bir yeri vardır. Bir miktar keten tohumunu kaynatın. Ortaya çıkan yumuşak tonlarda suyu çillere masaj yaparak uygulayın. Ciddi sonuçlar elde edeceksiniz.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>