Bugün Ne Yiyelim? “Sosyete Mantısı”

Eminin ki kadınların en çok bıktıkları konu yemek yapmak değil.Acaba  bugün  hangi yemeği yapayım sorusudur? Birbirinden değişik tatlar ve leziz lezzetler ile karşınızdayız. Her ne kadar kulağa  yapılması zor gibi gelse de sosyete mantısı vereceğimiz tarifle yapmakta hiç zorlanmayacaksınız.

MALZEMELER:

*1 kg yufka

*300 gr kıyma

*1 büyük soğan

*sıvıyağ

*karabiber,pulbiber,tuz

*yoğurt

*sarımsak

YAPILIŞI:

Soğanı ve kıymayı sıvıyağ ile bir kenarda kavuruyoruz. Daha sonra baharatlarını ekleyip biraz çevirdikten sonra  soğumaya bırakıyoruz. Yufkaları sigara böreği yapar gibi kesiyoruz fakat bu sefer 4 e ayırıyoruz. Ayırdığımız dilimlerin içine kıymalı harcı yerleştirdikten sonra gül böreği gibi sarıyoruz.
Böreklerimizi daha önceden ısıttığımız fırının içine yerleştiriyoruz. Yaklaşık 15-20 dk sonra mantımız hazır. Çıktıktan sonrada üzeri için sarımsaklı yoğurdu ve pul biberini döküp servise sunuyoruz. Şimdiden afiyet olsun.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>