Botox Nedir?

botox botoks nedir

Botox son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Ameliyata girmeden de güzelleşmek botox ile mümkün . Botox tanım olarak; botulinum toksin adı verilen bir bakteriden üretilen tıbbi bir ilaçtır. Tıp bir çok alanda botoxtan yararlanırken son zamanlarda en çok kullanılan alan ise estetik -plastik cerrahidir. Bu şekilde göz altlarında ,yüz kaslarındaki mimik bozuklukları,kaş arasında ki çizgilenmelerin daha nadir olarak dudak ve boyunda ki kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılır. Ayrıca kaş düşüklüğünden kaynaklanan daha yaşlı bir görünümün etkisi de azaltılır. Fakat şu da unutulmamalıdır ki botox un fayda etmediği ileri safhalardaki durumlarda cerrahi yöntemler uygulanabilir.

Halk arasında botoxun siniri felç ettiği düşünülür fakat bu tamamen yanlış bir tanımlamadır. Botox sinire enjekte edilerek kasa emir gitmesini engeller ve bu şekilde mimik bozukluğundan kaynaklanan kas kasılması bir süre engellenir.

Uygulama son derece basit olup etkisi 1 hafta ile 10 gün içersinde çıkar. İlacın etkisi geçse bile hiç bir zaman kötü bir hal olmaz,en fazla eski hale dönülür.

Botox ile ilgili en önemli ve unutulmaması gereken konu ise ;botox ta kullanılan ilacın markası ve kalitesidir. Uzak doğundan getirilen ve bilinçsiz insanlar tarafından yapılacak bir tedavi hiç kuşkusuz yanlış bir uygulamadır. Eğer botox yaptırmak istiyorsanız plastik cerrahiye ve dermatologlara başvurun. Şimdiden kolay gelsin:)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>