Bitkisel Ürünlere Dikkat !

Bitkisel Ürünlere Dikkat !

Bitkisel birçok ürünün yanlış kullanıldığı takdirde, başta karaciğer olmak üzere vücuda zarar verebildiğini ve zehre dönüşebildiğini biliyor muydunuz?

Kışın gelmesiyle birçok vatandaşın soluğu aktarlarda aldığını, ancak bilinçsizce kullanılan ilaçların ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği, ilaçların belirli dozlarda doğru alım yoluyla hastalığı teşhis ve tedavi amacıyla kullanılan kimyasallar olduğuna, vücuda alınacak maddenin mutlaka çok sayıda kontrolden geçmesi gerekir.

Ürünlerin ‘‘tamamen bitkisel’‘, ”doğal ürün”, ”mucizevi çözüm” şeklinde piyasada reklama açık şekilde satışının, halkın bilinçsiz ve tamamen yanlış ilaç, ürün veya bitki ekstresi kullanmasına neden olduğunu bildiren Saydan, şunları kaydetti: ”Bitkiler, birçok kimyasal maddeyi bünyesinde barındırır ve bu maddelerin ekstre, çay ve benzeri formları da aynı oranda o maddeyi içerir. Bu tip ürünlerin standart bir tanımı ve dozu olmadığından, var olan hastalığı iyileştirmediği gibi, ileride doğabilecek tedavisi mümkün olmayan sorunlara zemin hazırlayabilir. Yani ‘tamamen bitkisel‘ demek, ürünlerin masum olduğu anlamına gelmez. Bitkisel bir çok ürün, yanlış kullanıldığı takdirde, başta karaciğer olmak üzere vücuda zarar verebilmekte, zehre dönüşebilmektedir. Tüm bu nedenlerle tamamen bitkisel lafının arkasında, dozun, içeriğin, bitkinin hangi kısmının olduğunun, etki ve kullanım yerinin doğru şekilde anlatılması gerekmektedir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>