Beyaz Dişlerin Sırrı Süt

Beyaz Dişlerin Sırrı Süt-1

Süt, insanların kemik ve diş yapısı üzerinde mucizevi etkilere sahip bir içecek olarak uzun yıllardır uzmanlar tarafından öneriliyor. Süt ve süt ürünleri ağız sağlığımızı korumamıza nasıl yardımcı oluyor?

Diş hastalıklarına karşı süt

Diş eti hastalıklarına karşı büyük ölçüde koruma sağlayan süt ve süt ürünleri, içerdiği organik bileşenlerle yalnızca dişlerin değil, tüm vücudun hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Süt, diş yapısını güçlendirirken, vücudun bağışıklık sisteminin korunmasına da destek verir.

Süt, içerdiği protein ve kalsiyum sayesinde diş ve diş etlerinin olası hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Kalsiyum emilimine yardımcı olduğu için, diş çürüklerini önleme konusunda da büyük bir etkiye sahiptir. Süt, herkesin mutfağında olması gereken bir içecektir. Süt içemeyenler de, vücudun ihtiyaç duyduğu protein ve kalsiyumu peynirden alabilirler.

Süt içme alışkanlığı çocuklukta başlamalı

Çocukların anne sütüyle başlayan süt alışkanlığına bebeklik sonrası dönemde de inek sütüyle devam edilmesi gerekir. Dişlerin ve kemiklerin gelişimi için büyük bir önem taşıyan sütün, çocukluk çağında düzenli olarak içilmeye başlanması, bu konuda alışkanlık kazanılması büyük önem taşır. Çünkü kemik ve dişlerin gelişimi, çocukluk döneminde devam eder. Bu dönemde sütten elde edilen fayda, yetişkinlere göre daha fazla olmasıyla dikkat çeker.

Çocukluk çağında kazanılan süt içme alışkanlığının, o dönemde kalsiyum ve proteine daha çok ihtiyaç duyulmasından dolayı, daha önemlidir. Bu anlamda, anne ve babalara büyük görevler düşer. Anne ve babaların, çocuklarının beslenme çantasından ve sofralardan sütü eksik etmemeleri gerekir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>