Basit Ama Etkili Güzellik Önerileri

Güzelliğine önem veren kadınlar her zaman bir adım önde olmuştur. Ama çoğu kadın da ev ve iş arasında koşuşturmaktan, kendine zaman ayırmakta sıkıntı yaşadığından yakınır. Sizin için hazırladığımız pratik güzellik yöntemleri ile hayatınızı kolaylaştırabilir, böylece doğal ama bir o kadar güzel görünebilirsiniz.

Öncelikle en önemli tavsiyemiz, cildin nemli kalması ve elastikiyetini koruması için mutlaka bol su içmeniz, alkol ve kafein gibi cildin nemini çalan yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız.

Dudak parlatıcınız kısa bir süre içinde akıp gidiyorsa kalıcı olmasını sağlamak için dudak parlatıcınızı sürmeden önce aynı renk ruj ile dudaklarınızı boyayın. Üzerinden dudak parlatıcısı ile geçin. Rujunuzun kalıcı olmasını istiyorsanız; ruj sürmeden önce dudaklarınıza pudra uygulayın. Tamamen kuruduktan sonra rujunuzu sürün.

Temiz bir diş fırçasının üzerine birkaç damla zeytinyağı damlatıp, kaşlarınızı diş fırçasıyla taradığınızda hem cildinizin nemlendiğini hem de kaşlarınızdaki kepeklenme sorununun ortadan kalktığını göreceksiniz.

Bakım maskeniz yoksa, bir kase çilek imdadınıza yetişecek. Püre halindeki çileği yüzünüze maske olarak uıygulayabilirsiniz. Çileğin içindeki meyve asitleri cildinizdeki hücreleri harekete geçirir ve ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olur.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemliyken kalın tutamlar halinde örün. Şekillendirici bir sprey sıkarak kurutun. Saçlarınızı 2-3 saat sonra açtığınızda doğal ve göz alıcı dalgalarınız olacaktır.

Fırçanızın üzerine bir miktar saç spreyi sıkıp ve kuru saçlarınızı taradığınızda, saçlarınız kaskatı olmadan hacmini ve parlaklığını korur.

Parlak ama çok yağlı olmayan bacaklara sahip olmak için günlük vücut nemlendiricinizin içine bir damla bebe yağı ekleyin.

Tırnakların etrafını çevreleyen ölü derilerin sertleşip şeytan tırnağına dönüşmemesi için, bir miktar kayısı yağı damlatın.

15 dakikalığına buzluğa koyduğunuz göz kaleminizin cildinizde rahatça hareket ettiğini göreceksiniz.

Cildinizin nemini geri kazanmasını sağlayacak bir maske de yumurtanın beyazı ile yapılan… Yüzünüze sürüp 5 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Demli ve soğuk bir poşet yeşil çayı iki dakikalığına cildinizin üzerine yerleştirin. Yeşil çayın içeriğindeki antioksidanlar cildinizde oluşan kızarıklığı dindirecektir.

Makyaj yapmadan gözlerinizle ilgi çekmek için, kirpiklerinizin ucuna hafif bir miktar vazelin uygulayıp, tarayın. Böylelikle daha çekici ve ışıldayan bakışlara sahip olacaksınız.

Eğer rujunuz yanınızda değilse, doğal tonlardaki göz farınızı dudaklarınıza uygulayıp, üzerine nemlendirici sürebilirsiniz.

Saç telleriniz kolay yağlanan bir yapıya sahipse, geniş uçlu bir makyaj fırçasını toz pudranın içine batırın. Üzerindeki fazlalığı azalttıktan sonra pudrayı saç diplerinize uygulayın. Bu pudra saç diplerinizde bulunan fazla yağı emerek tutamlarınızın arasına karışır. Bu tazelenme hissi ise kendinize olan güveniniz de artar.

Suya dayanıklı bir maskara diğerlerinden daha hızlı kuruduğu için kirpiklerin kıvrımını ortaya çıkarır.

Cildi tahriş eden ve pahalı makyaj temizleyiciler yerine bebek şampuanı kullanın. Pamuğun üzerine bebek şampuanı dökerek makyajınızı çıkarın.

Çatlamış dudaklarınıza, bir damla bal ve bir tutam toz şekerini karıştırıp sürebilirsiniz. 10 saniye bekledikten sonra nemli havluyla silin. Bal nemlendirir, şeker ise ölü derinin dökülmesini sağlar.

Katlı kesim, saçlarda kabarmayı biraz olsun engeller. Bununla birlikte saçlara şekillendirici, ve köpük de kullanılabilir. Saça jöle sürerek ve kendi halinde kurumaya bırakarak da kabarmanın önüne geçilebilir.

Hem yüz temizlemek hem de makyajı çıkarmak için bebeklere göre hazırlanan ıslak mendilleri kullanabilirsiniz.

Beyaz göz farını, fondöten ile karıştırarak yüz için ışıldayan bir baz yaratmak mümkün. Beyaz far, kaşın tam altına sürüldüğünde, gözü yukarı kaldırır ve yükseltir.

Gözlerinizin beyazını ortaya çıkarmak ve daha büyük, parlak göstermek için bir kat siyah rimelin üzerine bir kat lacivert rimel sürün.

Gözlerinizin doğal bir görünüm kazanması için de gözkapağınızın iç tarafına siyah eyeliner çekerek gözünüzü birkaç kez kırpıştırın, alt kısma yayılmasını sağlayın.

Rimeli ilk olarak kirpiklerinizin uç kısımlarına sürüp, kuruduktan sonra ikinci ve üçüncü katları dipten uca doğru sürdüğünüzde kirpikleriniz daha uzun görünecektir.

Fondöteninizi dağıtmak zor olduğunda, hem daha pürüzsüz bir görüntü hem de rahat bir uygulama için bronzlaştırıcı ya da nemlendirici kreminizle karıştırarak sürebilirsiniz.

Rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızı bir kağıt peçeteye bastırıp ardından üzerine toz pudra sürün. Son olarak parlatıcınızı uyguladığınızda dudaklarınız gün boyu çekiciliğini kaybetmeyecek.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>