Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

bağışıklık sistemi

Vücudunuzun ilk savunma hattı sağlıklı bir cilttir. Kişi önce kendini korumalı, sonrasında stresi azaltmalı ve bağışıklık sistemini besleyerek vücudun savaşma kabiliyetini yükseltmelidir.

KAROTENOYİDLER
Havuç, taze patates, ıspanak ve domates gibi beta-karoten oranı yüksek bitki ve sebzelerin yer aldığı yiyeceklerden alınıyor.

BİTKİLER
Cildin bağışıklık güçlenmesinde önemli rol oynuyor. Bitkiler epidermise nüfus ederek lekelenme, kırışıklık, kızarıklık ve yaşlılık benleri gibi cilt sorunlarının önlenmesine yardımcı olan vitamin, mineral, enzim ve proteinler açısından oldukça zenginler.

E VİTAMİNİ
Yaygın bir bağışıklık sistemi uyarıcısı ve serbest radikal düşmanı olup cilt hücrelerini bozulmaktan koruyor.

YAĞ ÖZLERİ
Çoklu cilt bakım ürünlerinde bulunuyor. Bağışıklık sistemini sağlıklı tutmada önemli role sahipler. Papatya yağının yatıştırıcı özellikleri, tahriş olmuş ciltlerin iyileştirilmesine yardımcı olurken, lavanta yağı hücresel hareketliliği canlandırıp cilt problemlerini önlüyor.

OMEGA 3
Yağ asitlerinin yer aldığı besin kaynakları arasında uskumru balığı, ton balığı, somon balığı, balık yağı, avakodo, zeytinyağı, keten tohumu ve ceviz yer alıyor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>