Alt Bacak İnceltme

bacak inceltme egzersizleri

Hoş, ince ve narin bacaklara sahip olmak için ameliyatlara gerek yok.
Uzmanlara göre, alt bacaklarınızı inceltmek için egzersizler yapmak yeterli. Yürümek, merdiven çıkmak ve aerobik yapmak bu bölgeyi inceltmeye ve şekil vermeye yetmiyor.

Yağlı ve yumuşak bölgeyi sıkılaştırmak için egzersiz hareketleri yapmak gerekiyor. Doğru noktaya yeterli miktarda egzersizle işleme başlamak gerekiyor. Aynı hareketi fazla yapmak iyi değil, aksine vücudunuzu şekle sokmak yerine zarar verir.

Size vereceğimiz tavsiyeleri her bacak için 15 kez tekrarlayın ve dinlenmeden bütün egzersizleri tamamlayın. 3 egzersizi de yaptıktan sonra 15 dakika dinlenin ve bu kombinasyonu iki kez daha tekrarlayın.

Omuzlarınız yere değecek şekilde sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ileriye doğru iyice gerin ve dizlerinizi kırmadan düz tutmaya çalışın. Sağ topuğunuzu yerden 15 cm kadar yukarıya kaldırın ve sol bacağınız gergin haliyle dururken sağ topuğunuzu diğer ayağınızın soluna kilitleyin. Sağ topuğunuz sol topuğunuza kavuşturana kadar bu yönde bacaklarınızı gererek hareket ettirmeye devam edin. Hareket ettirdiğiniz bacak üzerindeki basıncı kaldırmadan başladığınız pozisyonuna dönün. Aynı hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

Sırtınız dik bir şekilde ayakta durun. Bacaklarınız arasında mesafe olmasına dikkat edin. Dizleriniz gergin bir şekildeyken sağ bacağınızla 15 cm çapta bir daire çizmeye çalışın.

Diziniz ve kaslarınız olabildiğince gergin bir şekildeyken sağ ayağınızı sol ayak parmaklarınızın üzerinden geçirin. Harekete sağ topuğunuz sol topuğunuza değişene kadar devam edin. Bacaklarınızın gerginliğini bozmadan başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi sol bacağınızda tekrarlayın.

Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı öne doğru gerin. Topuklarınız temas halindeyken ayak parmaklarınızı uzanabildiğiniz kadar uzak bir mesafeye gerin. Ayak parmaklarınızın ve bacak kaslarınızın gerginliğini bozmadan bacaklarınızı makas şeklinde açabildiğiniz kadar çok açın. Dinlenmeden başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>