Ahududunun Faydaları

ahudunun faydaları

Akne :Taze ahududu aknelerden kurtulmaya yardımcıdır. Birkaç adet olgun ahududuyu tahta kaşık ile ezin ve akneli bölgelere sürerek 15-20 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile cildinizi yıkayın ve kurulayın.

Anti-aging cilt için cilt tonunu maskeleri geliştirmek için kozmetikte kullanılan ahududu suyu ve hamuru.

Kuru ve normal ciltler için ahududu maskesi: Mix kalın bir köpük yumurta karışımı içine çırpılmış ile 2 çay kaşığı ahududu hamuru yüz uygulanır. 20 dakika sonra, soğuk su maske ile durulanır. Cilt çok hassas ise, bazı taze çilek ekşi krema ya da süzme peynir ağırlığı eklenir.

Yağlı cilt için ahududu hamuru maskesi: ahududu hamuru en basit maske yağlanma azaltır, gözenekler ve besler cildi sıkılaştırır.

Mükemmel yeniler ahududu süt maskesi: Mix meyve suyu (100 g ahududu ve gergin gelen sıkılmış) taze süt, iki yemek kaşığı ile. Yüz ve boyun bir maske uygular, 15 dakika sonra, soğuk su ile yıkayın.

Ahududu losyon cildi besler ve temizlemek için harika. Yoğurun 1 ahududu yemek kaşığı ve votka onları 300g dökün. Karanlıkta ve daha sonra süzüldü, oda sıcaklığında 10 gün ısrar etmek. Kullanmadan önce, 2-3 su ile seyreltin.

Anti-enflamatuar ve tonlama maskesi ahududu yaprağı: taze ezilmiş Ahududu yapılan cilt geliştirmek için bırakır. Bu maske yağlı krem ​​deri ile yağlanmış üzerinde 10-15 dakika uygulanır.

Kozmetik toplama (- eşit hisselerle tüm huş ağacı yaprakları, yaprak ve çayır yonca, papatya ve ahududu yaprakları çiçek) infüzyon. Elde edilen karışım, daha sonra kaynar su döküldü ve yıkama için sıcak bir infüzyon kullanmaktır. Bu esneklik ve sıkılığını veren, cildi temizler.

 

Bu Ahududu çalılar olmadan daha fazla veya daha az ekili banliyö bölgesinde hayal etmek zor. Ahududu çeşitleri sadece tekrar tekrar meyve olan remontant, dahil olmak üzere, bu bulmuyorum. , Tatlı aromatik, aynı zamanda sadece meyveleri ve yaprakları … “tepeden tırnağa” şifa, ama bitkinin bile kökleri oldukça yanlış olduğunu. Kısacası, tüm iyi berry. Buyrun, reçeteniz.

Ahududu – berry protein bir sürü de değerli, ama sadece …

Ahududu, ne olursa olsun renk (kırmızı, sarı, beyaz ya da siyah), mükemmel tat ve aromaya sahip değil sadece, aynı zamanda şaşırtıcı iyileştirici.

Ahududu 3 taneye kadar organik asitlerin% ve bunların tuzları, tanen ve pigmentler, pektin (% 0.9), lif (% 4-6), vitaminler (“B1”, “B2” ile,% 12 şeker içeren kadar “PP”), folik asit ve askorbik asit (45 mg%), karoten, bakır tuzu ve potasyum (220 mg%), iyot, yağ asidi, uçucu yağ ve diğer değerli maddeler ve mineraller. Bu tür biyolojik olarak aktif maddelerin bir zengin bileşim ve tedavi edici özellikleri, çeşitli en önemli meyve bir dizi ahududu koydu.

Birçok ahududu protein – azot içeren, organik bileşikler eğitim ve hücre gelişimi, vücutta metabolik süreçlerin normal ders sağlanması.

Vitamin “C” ve ahududu içerdiği folik asit, zararlı oksidasyon hücreleri korumak bağışıklık sistemini güçlendirir ve yaşlanma belirtileri ekran yavaşlatabilir. Büyük Ahududu meyveleri vitamini “C” miktarda ve ahududu (2,0-3,6 mg%) içerdiği demir vücut absorbe yardımcı olur, bu nedenle bu berry anemi çok yararlıdır.

Ahududu yüksek lif içeriği ile kabızlıktan kurtulmaya yardımcı olur.

Ahududu – Vücudun (stronsiyum, kurşun, kobalt, civa, çinko ve diğer ağır metaller) toksinleri bağlamak ve kaldırmak pektin kaynağı,. En son bilimsel veriler, siyah malik özellikle zengin ahududu, sitrik ve askorbik asit göre, yaban mersini ve kuş üzümü daha iyi radyoaktif kaldırır.

Damar duvarında kolesterol birikimi önler beta-sitosterol, ve dolayısıyla görünümünü skleroz – Özellikle ahududu tedavi edici madde bulundu. Maddenin ahududu içeriğine göre Çay dikeni meyve sadece ikinci. Protivoskleroticheskim etkileri de ahududu yaprakları vardır.

B9 vitamini (salisilik asit), antibakteriyel özelliklere sahiptir. Özellikle olgunlaşmış meyveleri ahududu asit (0,2-0,45%) bir sürü.

Çalı gelen tiksinti yiyin, ve sonra …

Ahududu değerli özelliklere biri kan damarlarının duvarlarında güçlendirerek dolaşım sistemi hastalıklarının tedavisi için yeteneğidir. Genellikle üzüm çekirdeği bu asil senet yoğun özü kabul edilir. Ama hayır! Ve ahududu da, bu “karışık.” Bir kalp krizi veya inme (ve aynı zamanda aile içinde bu hastalıkların uğramıştır olanlar için) uğramış olanlar için, doktorlar dönem olgun ahududu en iyi şekilde tavsiye edilir. Taze ahududu o kadar çok yemek gerekir “üzerinde bir göz artık baktı.” Bir oturuşta yemek taze ahududu çok mümkün değildir – hızlı doymuş olur. Yani günde birkaç kez (tercihen bir çalı itibaren) ahududu yemek gerekir. Ve sonra – ve daha da …

Sulu ahududu kan basıncı yüksek sayıda azaltabilir ve sonuçları kalıcı ve uzun süreli azaltmak için elde.

Kan Ahududu olumlu etkisi, anemi ve lösemi önlemek.

Bilim adamlarına göre, yıl için vücut için ihtiyaç ahududu az 2 kg değildir. Taze ahududu kolayca kurutma ve (besin daha iyi ahududu dondurulmuş çilek korunur) dondurarak geleceğe hazırlamak.

Herkes bu iyi ter bilir ve vücudun tüm hastalık gitti, sen ahududu reçeli ile kurutulmuş ahududu, ya da içki çay demlemek gerekir. Ahududu – atölyelerinde bir örnek.

Değerli nitelikleri, yaban hayatı ve kültürel ahududu sayesinde uzun yaygın olarak halk hekimliğinde kullanılmaktadır. Birçok sweatshops, vitaminler, anti-inflamatuar, öksürük kesici ücretleri bir çare ahududu parçası olarak. Bu soğuk algınlığı ve metabolik hastalıklar için bir önleyici veya tedavi edici bir madde olarak yararlıdır. Razzies gastrointestinal sistem hastalıkları iştah artırmak için kullanılır. Ve çoğu Avrupa ülkesinde geleneksel ve modern bilimsel tıpta, kuru ve taze meyve ahududu akut solunum yolu hastalıklarının tedavisi için aracı şifa tanınır.

Bu nedenle, ahududu bir kişinin sağlık ve güzellik korumasını sağlar. Tıbbi amaçlar için ahududu kullanımı için bazı tarifler düşünün.

Ayrıca ayılma olduğunu!

Taze ahududu – gurmeler için harika bir tatlı.

Bu test edilmiş ve alkollü zehirlenme için “ayılma” çare olduğunu. Bir kalıntı ve su kırmızı içme uzun süreli kullanımı tedavi için. Litre ve su yarım kızıl aşırı içtikten sonra rahatsızlık çıkarın.

(120-150 gr) taze ahududu ateroskleroz, hipertansiyon, gastrit (genellikle nadiren yaz vardır neobostrennye dönemlerinde, içinde), kolit, anemi, iskorbüt ile aç karnına günde 4 kez yemiş.

Ahududu suyu: olgun ahududu tülbentten geçirilerek suyu sıkın. Yemeklerden önce içmek 3 kez soğuk, gastrit, kolit bir gün (50-100 ml).

Ahududu Şurubu birçok ilaç koku ve tat artırmak için kullanılır.

Kuru ahududu çay (kaynar su bardağı başına 1-2 çay kaşığı) olarak demlenmiş ve terletici olarak soğuk algınlığı için sıcak bir infüzyon içmek. Durumuna verilen tedavisi için sweatshop eylem ahududu büyük önem kullanırken zaman, yatağa gitmek için ahududu çay aldıktan sonra. Bu amaç için, ham ahududu sıkışması (sıkışması) uygulanabilir.

Ahududu çayı – hamilelik sırasında ve doğum sonrası kadınlarda tekrarlayan hastalıkların hoş olmayan semptomlar rahatlatmak için güvenilir bir yol. Çay Ahududu ruh hali önemli ölçüde artırır:, kasılma ağrıları ve bulantı, sakinleştirici ve restoratif etkisi, düzenli adet döngüsü kurar rahatlatır düşük önler, doğum sonrası ağrı giderici, süt üretimini artırır.

Çay kurutulmuş ahududu yapılmış – soğuk algınlığı için iyi bir çözümdür. Hastalığın ilk aşamasında sıcak ahududu çay bir saat 2-3 bardak (2 yemek kaşığı ahududu kaynar su 1 bardak kurutulmuş) için içmek tavsiye edilir.

Ahududu meyve infüzyon: 30 dakika boyunca kaynamakta olan 600 ml su ile ıslatılmış 200 g kurutulmuş meyveler. Soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı için bir terletici olarak 1-2 saat boyunca 2-3 bardak su içiniz.

Şeker biraz ahududu infüzyon obezite tatlı ve ekşi kurutulmuş meyveler tavsiye edilir.

Çiçekler ahududu infüzyon: 20g çiçekler 30 dakika boyunca kaynamakta olan 200 ml su içinde infüzyon. Soğuk, boğaz ağrısı, erizipel, kolit, öksürük, akne, deri döküntüleri ile 1 yemek kaşığı günde 3 defa içiniz.

30 dakika kaynar su 200 ml, gerginlik batırılmış çiçek ve yaprakları 10g: Ahududu çiçek ve yaprak infüzyon. Kadın hastalıkları ile, hemoroid ile douching araçlar, olun.

Ahududu yapraklarının solunum yolu hastalıkları, gastrit ve enterit için bir sıkıştırıcı ve anti-inflamatuar ajan olarak halk kullanılır. Ezilmiş ahududu yaprağı demlemek kaynar su iki bardak dört çay kaşığı, günde 4 kez zorlanma ve yarım fincan içilir.

Ahududu yaprakların sap Merhem: temiz, taze ahududu yaprağı sürtünme, onlardan suyu sıkmak, vazelin ya da tereyağı (1 kısım suyu vazelin ya da yağ 4 bölgelerine) ile karıştırın. Merhem alınan yanık, akne ve diğer deri döküntüleri ile yağlanır.

Ahududu yaprakları ve sapları infüzyon ya da kaynatma üreme fonksiyonu üzerine olumlu etkisi vardır.

Taze çiçekler ve ahududu yaprağı tentür: Ahududu çiçek ve yaprak votka ısrar (1:5 lik). Bu böcek ısırıkları tentür yardımcı olur. Isırık arka arkaya on kez kuruyor gibi tentür ile yağlanmalıdır.

Diğer bitkiler ile kombinasyon halinde Ahududu

Terapötik amaçlar için, ahududu meyve genellikle diğer bitkiler ile kombinasyon halinde kullanılır. Örneğin, anason tohumu ile birlikte, anne ve üvey anne, çiçek, eşit miktarda alınan, kuşburnu bırakır. Karışım kaynar su bardağı başına 1 çay kaşığı alınır ve bir çay infüzyon, 3-4 bardak bir gün olarak içmek edildi.

Ahududu meyve eşit parçaya kireç renk ile iyi birleştirmek ve bir çay (kaynar su bardağı başına karışımından 1 tatlı kaşığı) olarak içilir.

4 kez bir gün – yaprak anne ve üvey anne (2 parça) ve mercanköşk (tek parça) kaynar su fincan başına bir çay kaşığı oranında, bir çay gibi demlenmiş, ve 3 demlemek 1 bardak içmek ile ahududu meyve.

Ahududu meyve kardiyovasküler sistem hastalıkları genel bir tonik olarak gül kalça ve siyah frenk üzümü, yaban mersini ve huş (eşit parçaya) hareket yaprakları ile karıştırılır. Bu karışım günde iki kez 100 gr yemekten önce bir çay ve içecek olarak demlenmiş olmalıdır.

Zayıf idrar söktürücü ahududu ve kireç çiçek eşit karışımı bir kaynatma kullanılan kalp-1 ham şeker kaşığı ve kaynar su, 10 dakika ve gerginlik için oda sıcaklığında soğumaya yarım saat kapalı bir kapta su banyosunda kaynatın 1 bardak. Sıcak suyu gece (200g) alın.

Genellikle mümkün olduğu kadar diyet bir ahududu dahil – ve çok lezzetli ve son derece yararlıdır. Yağ ve kalori düşük çilek ahududu, hiç kolesterol. Ahududu kendi başına veya meyve salata muhteşem.

Sürekli olgun ahududu olduğu yaz ve sonbahar aylarında olgunlaşma ahududu çeşitleri bahçede bitki. Meyve sırasında düzenli olarak taze ahududu 5-6 kez bir gün, tek başına veya birlikte diğer meyveler ve meyve ile yiyin.

Ahududu pürin bazlar (salisilatlar), yakın zamana kadar onun kullanımı sınırlı ve nefrit gut, bağırsakları ve ishal iltihabı olan hastalar olması gerektiğine inanılıyordu içerdiğinden. Ancak, son zamanlarda yapılan çalışmalar purin pişmiş karaciğer veya akciğer hayvanların aynı miktarda göre on kat daha düşük olarak çilek ahududu bazlar göstermiştir. Karaciğer hastalıklarının bir dizi ahududu büyük miktarlarda alkol kaçının.

Çünkü ahududu resepsiyondan kaba liflerin varlığı akut gastrit, mide ülseri ve duodenal ülser olan hastalar için kaçınılmalıdır. Bu durumda sulandırılmış ahududu suyu kullanmak daha iyidir.

Elbette, bu hesabı bireysel hoşgörüsüzlük ahududu içine almak gereklidir. Eğer kırmızı meyveler karşı alerjiniz varsa, bu siyah veya sarı meyveleri ile ahududu çeşitleri yetişen ve tüketilebilir.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>