Monthly Archives Mart 2018

Anne sütünün 5 önemli yararı

Anne sütü, bebeğin ilk 6 ayında tüm beslenme ve diet ihtiyaçlarını tek başına karşılıyor, içerdiği pek çok yararlı madde sayesinde bebeği hastalıklardan koruyor ve emziren annelerin da bağışıklık sistemini güçlendirerek, özellikle meme kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

Anne sütünün, hem bebek hem de anne sağlığı üzerinde çok önemli yararlar sağladığına vurgu yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülhan Ozan Altaş, anne sütünün five önemli faydasını şöyle sıralıyor:

1- İleri yaşlarda ortaya çıkabilecek hastalıkların riskini en aza indirir: Anne sütü alan bebeklerde kulak ve akciğer enfeksiyonları, menenjit, viral sindirim sistemi hastalıklarının daha az görüldüğü, yapılan pek çok bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır...

Devamını Oku

GEBELİK ÖNCESİ SAĞLIK İÇİN BESLENME TAVSİYELERİ

Bir çocuk sahibi olmak neredeyse her ailenin en büyük istekleri arasında yer alıyor. Doğumundan itibaren pek çok sorumluluğunu alacağınız bir bebeğin elbette doğumdan önce de bizi ilgilendiren bazı sorumlulukları oluyor.

Bunlardan bir tanesi de hamilelik yani gebelik öncesi beslenme alışkanlıkları. Eğer bir anne olmayı istiyorsanız fowlüz çocuğunuz rahme düşmeden dikkat etmeniz gereken pek çok besin önerisi mevcut.

Sahip olmayı istediğiniz bebeğinizin omurilik gelişiminde büyüokay etkisi olan folik asit kesinlikle yemek diyetinize eklemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Folik asiti alabileceğiniz besinler ise karaciğer, yağlı tohumlar, yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagiller.

Bunun yanında pek çgood enough annenin hamilelik sırasında demir ...

Devamını Oku

SAĞLIKLI YEMEK PİŞİRME YÖNTEMLERİ

Yemek pişirmek genelde geleneklere göre yapılır ve annelerimizden nasıl gördüysek onların kullandıkları yöntemleri kullanarak devam ederiz. Ancak sağlıklı yemek pişirme yöntemleri son senelerde oldukça popüler hale gelmeye başladılar ve pek çgood enough kadın ile erkek yemeğini daha sağlıklı ve lezzetli bir şekilde pişirebilmek için çaba gösteriyor. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut çünkü en sağlıklı besinler bile yanlış pişirildikleri zaman maalesef besin değerlerinin büyüokay okayısmını hızlı bir şekilde kaybediyorlar.

Öncelikle, besinlerin besin değerlerinin çgood enough hızlı bir şekilde kaybolabildiğini unutmamak gerekiyor...

Devamını Oku

SAĞLIKLI BİR KAHVALTI NASIL OLMALI?

Kahvaltı, pek çgood enough kişinin es geçtiği veya çadequate geç yaptığı bir öğün ancak aslında günün en önemli öğünü ve kalktıktan sonra çgood enough fazla vakit kaybetmeden kahvaltı sofrasına oturmak gerekiyor. Zira kahvaltıyı öğlen saatlerine bırakmak, vücudumuzun güne çadequate daha geç başlamasına sebep oluyor ve bu durum maalesef enerjimizden çaldığı gibi okayötü bir beslenme alışkanlığı kazanmamız sonucunu doğuruyor. Sizler için sağlıklı bir kahvaltı nasıl olmalı sorusuna bir cevap verdik.

Öncelikle, kahvaltınızı yataktan kalktıktan sonra en geç bir saat içerisinde yapmanız gerekli...

Devamını Oku

KARİYER HEDEFLERİNİ BELİRLEME YOLLARI

İş hayatına yeni atılanların en çadequate bocaladıkları konular arasında elbette kariyer hedeflerini belirlemek bulunuyor. Zira chooküz kariyerine yeni başlayan bir kişinin bu kariyerde nasıl ilerleyeceğini tahmin etmesi çok zor ve genellikle konuya da yeterince hakim olunmadığı için bu süreç karman çorman bir şekilde ilerleyebiliyor. Kariyer hedeflerini belirleme yolları hakkında yazdığımız bu makalemiz elbette mucizeler yaratmayacaktır ancak en azından işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.

Kariyer planı oluşturmadan önce kendinizi daha iyi tanıguyız çadequate önemli. İş hayatına atılan herkes ya alanından en iyisi olduğunu düşünür ya da kendini çadequate oküçüokay görerek yetersiz bulur...

Devamını Oku

YÜZÜM ÇOK TÜYLENDİ, NE YAPABİLİRİM?

Yüz bölgesi erkeklerde genellikle sakal ile doludur ve bu durum onlarda everyday bir şekilde karşılanmaktadır. Ancak maalesef kadınlarda yüzde ortaya çıkan tüyler ve kıllar, rahatsızlıok verici olabilmekteler çünkü kadınlarda doğal olarak yüzdeki tüy miktarı oldukça azdır. Ancak bazen genetik yapıdan dolayı, bazen de çeşitli rahatsızlıklar neticesinde yüzüm çgood enough tüylendi, ne yapabilirim şikayetleri ortaya çıkabiliyor. Sizler için bu durumu okayısaca değerlendirdik.

Öncelikle, yüzünüzdeki tüylenme birdenbire ortaya çıktıysa veya zaman içerisinde artarak geliştiyse, bunun yüksek ihtimalle polikistik over sendromundan dolayı ortaya çıktığını söyleyebiliriz...

Devamını Oku

İYİ ÖPÜŞMENİN ALTIN KURALLARI

Pek çadequate birey maalesef iyi öpüşmenin sadece belli teknikler uygulandığında mümkün olduğunu düşünür ancak uzmanlar öpüşmenin kalitesinin onu gerçekleştirdiğiniz teknikten çadequate içinizden gelen duygular ve hijyen ile bağlantılı olduğunu belirtiyorlar. Dolayısıyla iyi öpüşmenin altın kuralları dediğimizde bunu öpüşme tekniği olarak değil, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olarak değerlendirmelisiniz. Teknik anlamda mükemmel öpüşüyor olabilirsiniz ancak nefesiniz kokuyorsa partneriniz için bu pek de güzel bir öpüşme olmayacaktır. Dolayısıyla işin biraz detay isteyen okayısımlarına değinmeye çalıştık.

Öpüşmeden önce ağız ve nefes kokunuz partnerinizi etkileyebilmeniz için çgood enough önemli...

Devamını Oku

YATAKTA SEKSİ GÖRÜNMEK İÇİN NE YAPMALI

Pek çokları seksi olmanın doğuştan gelen bir özellik, hatta bir yetenek olduğunu düşünür ancak aslında bu tam olarak doğru değil. Evet, yetenek ve güzellik, duruş, hatta bakışlar ve konuşma bile seksi olup olmadığınız konusunda bir kriter olarak kabul edilmektedir ancak vasat bir güzelliğe sahip pek çok kadının dünyanın en seksi kadınları arasında yer alabilmesi, bunun tam olarak güzelliğe paralel olmadığının da bir işareti. Bilhassa eşine güzel görünmek ve yatakta seksi görünmek için ne yapmalı sorusunu kendine soran kadınlar için bazı temel bilgileri bir araya getirdik.

Seksi görünmenin en büyüok kurallarından birisi doğru parfümü kullanmaktır...

Devamını Oku

CİLDİ FAZLA YIKAMAK ZARARLI MI?

Cildimizin kendine has hassas bir dengesi vardır ve bu dengenin bozulması halinde direkt olarak kuruluk, kırışıklıklar, çatlaklar veya sivilceler ile bize bir işaret verdiğini biliyoruz. Pek çok kişinin cilt sorunları yaşamasının temel sebebi de aslında tam olarak bu. Doğru bakılmayan cilt zaman içerisinde daha fazla sorun üretir ve bu sorunların üstesinden gelinmesi bir hayli zorlaşır. Ancak cildin bu sorunları üretip durması aslında ona yanlış baktığınız anlamına geliyor ve bunlar arasında cildin yanlış bir şekilde temizlenmesi de bulunuyor. Cildi fazla yıkamak zararlı mı diyenler için elimizdeki bilgileri bir araya getirdik.

Cildimizin üzerinde daima onu dış etkenlerden koruyacak bir ince tabaka mevcuttur ve bu tabaka cildin kendi yağından olu...

Devamını Oku

GÖBEK YAĞLARIMDAN KURTULMAK İSTİYORUM

Göbek yağları estetik anlamda okayötü görünmelerinin yanında sağlıokay için de ciddi bir hazard oluşturuyorlar. Yapılan araştırmalar göbek bölgesinde yağlanma olanların kalp ve damar hastalıklarına çadequate daha yatkın olduklarını gösteriyor ve bu nedenle sadece fiziksel görünüm anlamında değil, aynı zamanda sağlıok için de göbek yağlarımdan kurtulmak istiyorum demek gerekiyor. Lakin düzenli spor yapmanıza ve yediklerinize dikkat etmenize rağmen bu yağlardan bir türlü kurtulamıyorsanız, muhtemelen göbek bölgesinde yağlanmaya neden olan diğer faktörlerin etkisi altındasınız. Sizler için buna sebep olan diğer etkenleri bir araya getirdik.

Yetersiz C vitamini alanların göbek bölgelerindeki yağlanmanın erimesi daha zor olacaktır çünkü bu...

Devamını Oku