2017’nin renkleri neler olacak?

Dünyaca ünlü renk uzmanları bu yıl da modadan dekorasyona ve tasarıma kadar hangi renkleri daha fazla kullanacağımız konusunda bazı öneriler sunuyorlar. Çeşitli konseptlerle belirlenen bu yeni renklerde temel noktalar dijital dünya, doğaya ve kendine dönüş, romantizm ve şehir hayatı olarak öne çıkıyor. Değişen toplum normları, doğal olanı arama ve organik bağlara önem verme gibi alanlarda belirlenen bu renklerle 2017 çok daha anlamlı ve ihtişamlı geçecek gibi görünüyor.

İşte 2017’de en çok kullanılacak olan renkler;

1. Saf Beyaz
Kendine dönüş renkleri olarak adlandırılan ve pozitif kavramcılığını önemseyen renklerin başında soft halleri ile bilinen beyaz ve ekru gibi tonlar ön planda. Bu renklere bebe mavi ve gri de olabildiğince eşlik etmeye çalışıyor.

2. Fındık Bej
Sihir ve romantizm kavramlarını ön plana çıkaran trendlerin yoğunluğu son dönemlerde göze çarpıyor. Renk otoritelerine göre bu yıl dikkat çeken renkler arasında fındık bej, kum rengi, hafif renkli toprak tonları gibi renkler yükselişte.

3. Mint Yeşili
Sanal gerçeklik teknolojileri ve dijital dünya her tarafımızı sarmış durumda. Renk uzmanları 2017’nin renklerini belirlerken bu kavramları da göz önünde bulunduruyor. Mint yeşil, toz pembe ve mavi ile soft sarı renkleri bu yıl tasarım dünyasında bolca kullanılacak.

4. Kale Yeşil
Doğaya dönüş ve mucizevi bitkilerin şifaları temalarında ortaya çıkan yoğun yeşil renkler bu sezon öne çıkan renk skalası arasında bulunuyor.

5. Canlı Pembe
Tropikal iklimi ve enerjiyi çağrıştıran kavramlarla örtüşen pembe 2017 yılında hayatımıza dinamizm ve renk katmak için en ideal tercihler arasında görünüyor.

6. Lapis Mavi
Sonsuzluğu ve doğallığı çağrıştıran lapis mavi huzur ve mutluluk gibi kavramları da beraberinde getiriyor. Sağlam ve kendine güvenli bir görünüm yakalamak isteyenler ve huzurlu bir atmosfer tercih edenler için mavi ve tonları en uygun renkler arasında.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>