Monthly Archives Ağustos 2017

Bazı kadınlar neden orgazm olamaz ?

Kadınlarda orgazm sorunu çok konuşulmayan ama hem kadının ruh ve beden sağlığı üzerinde hem de eşler arasında problem yaratabilecek bir konudur. Kadnlarda orgazm problemi sanıldığından çok daha fazladır. Birçok kadın bunu sevgilisinden ya da kocasından saklayabilmekte, bazıları da açıkça söylemektedir.

Farklı biyolojik ve ruhsal örüntüye sahip bireyler olarak düşündüğümüzde bu konuda da tek ve aynı olma halinden bahsedemeyiz. Kinsey raporunda(1950′ lerdeki Amerikan toplumunun cinsel eğilimlerine ilşkin en geniş araştırma) bu durum çok net bir şekilde ortaya konmuştu. Günümüzde ise internet arama motorları üzerinden 1 milyar aramayı, araştırmacı yazarlar analiz etmişler ve cinsellikle ilgili günümüz eğilimlerini ortaya koymuşlar...

Devamını Oku

Bünyon nasıl geçer?

Bünyon rahatsızlığını engellemek istiyorsanız ilk yapacağınız şey uzun topuklu stilettolardan uzak durmak olmalı.
Sonrasında da özellikle fazla yağ barındıran yiyecek tüketiminden vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü fazla kilolar, bünyon oluşumunu hızlandırıyor…

* Masaj topunu ayağınızın altına koyun ve yuvarlayın. Topuğunuzdan hafifçe bastırarak masaj topunu yavaş yavaş ayak parmaklarınızın arasına alın. İleri geri hareketlerle özellikle ayak baş parmaklarınıza ve bünyonun olduğu bölgeye masaj yapmaya devam edin.

* Ayağınızı yere basın ve adım atar gibi parmak uçlarınızda yükselin. Bunu birkaç kez tekrarladıktan sonra ayağınıza bir lastik sarın ve ayak parmaklarınızla lastiği açmaya çalışın. İki ayağınıza da uygulayın...

Devamını Oku

Liposuction (Yağ Aldırma)

Liposuction (yağ aldırma), vücudun belirli alanlarından, çene, boyun ve yanaklar dahil, kollar ve göğüs üst kısımları,karın, gövde yan kısımları, kalçalar ve uyluklar; dizler, bacak baldır kısımları ve ayak bileklerinden istenmeyen yağ fazlalıklarının çıkarılmasıdır. Liposuction kilo vermenin alternatifi değildir, fakat diyet ve egzersize yanıt vermeyen lokalize yağ depolanmalarını alma yöntemidir.

Diyet ve egzersizle kilo verdikten sonra giderilemeyen yağ fazlalıkları liposuction ile giderilebilir. Liposuction vücudun herhangi bir bölgesinde yağ fazlalığını azaltmada kullanılır. Bölgesel olarak dolgunluk azaltmada mükemmel bir yöntemdir fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Bu işlem bir vücut şekillendirme cerrahisidir...

Devamını Oku

Kullanışlı Çift Taraflı Şömine Modelleri

Şık ve lüks dekorasyonların vazgeçilmezi, şöminelerdir. Kullanıldığı ortama atmosfer olarak da sıcaklık katan şömine detayları, dekorasyonu keyifli bir hale getirmektedir. Özellikle kullanıldığı zaman, bahsettiğimiz bu atmosferi yakalayabilirsiniz.

Salon, yatak odası dekorasyonunda odak noktada yer bulan şömineler, farklı büyüklükte ve tasarımda olabilmektedir. Dış giydirme olarak farklı tasarlanabilen şöminelerde ahşaptan, taştan giydirme rağbet gören modellerdendir. Klasik şöminelerde aynı şekilde tercih edilebilmektedir.

Şömineler farklı yapı ve alana göre tasarlanabilir. L tipi, u tipi veya çift taraflı şömine modelleri gibi… Kullanılacak ortamın amacına ve yapısına uygun olarak şömine modelinin tipi tercih edilebilir...

Devamını Oku

Gebelikte grip aşısı olunur mu?

SİZİN VE BEBEĞİNİZİN HAYATINI KURTARABİLİR
“Hamileler grip aşısı olabilir. Grip aşısı olmanız sadece güvenli değil, sizin ya da bebeğinizin hayatını kurtarabilir. Çünkü gebelik esnasında gribe yakalanırsanız, daha ciddi komplikasyonlara açık olursunuz. Bunlardan en çok endişe ettirecek olanı ‘zatürre’dir ve hayati tehlike yaratabileceği gibi erken doğuma sebep olabilir. Doğum sonrası lohusalık döneminde de benzer risklere maruz kalabilirsiniz.

Gebelikte yaptırdığınız grip aşısı, doğumdan sonra da bebeğinizi bir süre korur. Gebelik esnasında sizden aldığı antikorlar onu doğum sonrasında da bir süre koruyacaktır.

BEBEĞE GRİP AŞISI YAPILAMAZ…
Bebeğin korunması çok önemlidir çünkü onlarda grip en ciddi komplikasyonlara yol açabi...

Devamını Oku

Göğüsler hakkında şaşırtıcı geçekler

Dorian Solot ve Marshall Miller tarafından yapılan bir araştırmada kadınların %1’nin ilişki sırasında değil sadece meme uçlarından orgazm olduğunu açıklıyor.
Her gün göğsünüzde taşıdığınız sutyenlerle birlikte göğüs ağırlığınız 3 tuğla ağırlığında olabiliyor. Evet, bu bilgi kulağa ilginç gelebilir ancak yapılan araştırmalar bu bilgileri doğruluyor. Maddiyat açısından zor durumda olan bir erkek büyük göğüslü kadınlardan hoşlanıyor.Araştırmalara göre bu yağ kütlesi, erkekte kadının daha iyi ekonomik kaynaklara sahip olduğu hissini veriyormuş.Bu duruma polythelia ismi veriliyor. İnsanların %3 ünde bu durum söz konusu olabiliyor. Elastin adı verilen bir protein göğüslere esneklik aynı zamanda da dirilik kazandıryor...

Devamını Oku

Sağlıklı Yaşam – Sağlıklı Beslenme – Diyet

Hangi yaşta olursanız olun sağlıklı yaşam için kilonuza dikkat edin. Aşırı kilolu iseniz mutlaka ideal kilonuza ulaşmayı hedefleyin. Kilonuz normalse kilo almamaya özen gösterin. Aşırı kilo önemli bir risk faktörüdür. Diyet kilo vermenize veya kilonuzu ideal bir hale getirir. Bir diyetisyenle görüşüp bünyenize ve kendinize uygun diyet & rejim programı hazırlayın.

– Beslenme biçimi ve heredite(soyaçekim), kan kolesterolünü yükselten ve tiplerinin oranlarını etkileyen faktörlerdir. Genetik olarak edinilen herediteyi değiştirmek elimizde olmadığına göre, beslenmemizi düzenleyerek sağlığımızı koruyabiliriz.

– Bitkisel besinleri, haşlanmış, ızgara yemekleri tercih edin. Yemeklerinizi buharda ve yanmaz tavada pişirin...

Devamını Oku

EVDE DÜZEN İÇİN 15 PRATİK ÖNERİ

Ayakkabılığa Tepsi :Eski ve kullanmadığınız bir servis veya fırın tepsisinin içine bir parça halıyı ölçüsüne göre keserek yerleştirin. Kışın çamur ve karla eve gelenlerin ayakkabılarını bu tepsiye koyun, antreniz kirlenmesin.

Şemsiyeler :Uzun ve geniş ağızlı herhangi bir eşya size şemsiyelik olabilir. Hatta renkli şemsiyelerden alıp antrede güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Anahtarlar :Eve girdiğinizde anahtarı koyacağınız özel bir alan belirlerseniz eğer, kaybetmez ve sonra saatlerce aramazsınız.

Odak Noktası :Düz renklerden oluşan bir eviniz varsa, desenli bir odak noktası yaratın. Bu bir halı,Sehpa,vazo ve çiçekler olabilir.

Çekmeceli Eşyalar :Çekmecesi olan eşyalar size depolama alanı yaratırlar...

Devamını Oku

Cilt Kuruluğunu Geçirme

Cilt kuruluğunda cildiniz çok fazla su ve yağ kaybetmesiyle ortaya çıkmaktadır. Genel olarak herkeste görülebilmekte. Özellikle de kış zamanında düşük nem oranına bağlı olup cilt kuruluğunda artışlar çok fazla olabilir.
Kuru ciltler sertleşir, gerginleşmektedir. Cildin rengi donuk ve kül rengine döner. Kuruluğunda şiddeti artarsa, pul pul dökülmeler oluşmaktadır. Soyularak ciltte çatlamalar oluşur.
Cilt kuruluğu hafifse nemlendirici kullanımınızı ve günlük yaşantınızda alacağınız önlemlerle kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Şiddetli olan bir şekilde cilt kuruluğunda sorun yaşarsanız neler yapmanız gerektiği ile mutlaka bir doktora başvurmanızı öneririm.

Cilt Kuruluğu Nedenleri

Yaşın ilerlemesi ile beraber yağ bezeler daha az ça...

Devamını Oku

2017’nin renkleri neler olacak?

Dünyaca ünlü renk uzmanları bu yıl da modadan dekorasyona ve tasarıma kadar hangi renkleri daha fazla kullanacağımız konusunda bazı öneriler sunuyorlar. Çeşitli konseptlerle belirlenen bu yeni renklerde temel noktalar dijital dünya, doğaya ve kendine dönüş, romantizm ve şehir hayatı olarak öne çıkıyor. Değişen toplum normları, doğal olanı arama ve organik bağlara önem verme gibi alanlarda belirlenen bu renklerle 2017 çok daha anlamlı ve ihtişamlı geçecek gibi görünüyor.

İşte 2017’de en çok kullanılacak olan renkler;

1. Saf Beyaz
Kendine dönüş renkleri olarak adlandırılan ve pozitif kavramcılığını önemseyen renklerin başında soft halleri ile bilinen beyaz ve ekru gibi tonlar ön planda...

Devamını Oku