Monthly Archives Ağustos 2014

Korse Diyip Geçmeyin

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Özel pamuklu ve elastik kumaştan üretilmiş olan bu korse önde total abdomeni kapsar. Arkada sacramu içine alarak D4’e kadar uzanır. Omuz bantları alt dorsal bölgede çapraz kesişerek ekstansiyon sağlamaktadır. Tedavi süresi sonunda bu çelikler çıkarılarak korsenin bir süre daha çeliksiz olarak kullanma imkanı sayesinde egzersizle beraber adrofi muscular tonusunun komplikasyona meydan vermeden kazanılmasına yardımcı olur.

Endikasyon

Bel fıtıkları. Hipermodil yada dejeneratif değişiklikler. Akut ve kronik lumbago. Ameliyat sonrası.

1.Bel altı bölgesinide kapsamaktadır. Bu sayede omurgaya tam destek sağlar.
2.Omurilik ameliyatları sonrası,omurgadaki kaymalar,akut ve kronik lumbago,osteoporoz,kifoz, vertebra bozukluklarında kullanılır...

Devamını Oku

Spor Yaparken Dirseklerinizi İncitmeyin

Olekranon bursiti, sportif faaliyetler sırasında ve sonrasında koruma amaçlı, travmaya karşı koruma amaçlı kullanılır.

Devamını Oku

Kambur Durmaya Son Verin!

Duruş bozukluklarından kaynaklanan sırt eğrilikleri düzeltilmesine ve önüne geçilmesine yardımcı olur. Yanlış oturma şekline karşı uyarıcı olarak kullanılır.
Çalışırken, bilgisayar başında, televizyon izlerken farkında olmadan kambur duruyor olabilirsiniz. Bu zamanla vücudunuzda kalıcı etkiler bırakabilir.

Dik duruş korsesi duruş bozukluklarının önüne geçer ve dik durmanıza yardımcı olur. Hatalı oturma şekillerinin oluşmasının önüne geçerek vücudunuzda kalıcı bir kambur oluşmasını engeller.

Devamını Oku

Burkulmalarda Çözümü Uzakta Aramayın

Meniskis lezyonlarında, birinci ve ikinci derece burkulma ve gerilmelerde, baü yaralanmalarında ve instabilitelerinde, ameliyat sonrası koruma ve immobilizasyon amaçlı kullanılır.

Devamını Oku

Ayak Burkulmalarına Çözümü Uzakta Aramayın

Birinci derece burkulma ve gerilmelerde, küçük kırıklar sonrası, yaralanma sonrası ödemde kompresyon amaçlı, burkulma sonrası stabilizasyon ve koruma amaçlı kullanılır.

Devamını Oku

Gözleriniz Yanmasın!

Özellikle göz çevresi, kaş ve kirpiklerin hijyenine özel şampuandır. Hassas bölgedeki kepek, kir ve makyaj artıklarının temizliğine yardımcı olur. Bu ürün yardımcı bir temizleme ürünüdür. Tedavi edici amaçlı ya da ilaç nitelikli bir ürün değildir.
Paraben içermez.

Devamını Oku

Kolay Spor-Sağlık

Felçli ve Özürlü hastaların el-kol-ayak-bacak egzersizlerinde spor ve kas geliştirme çalışmalarında,

Fizik tedavi ve Rehabilitasyonda kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Asa Baston

Yüksekliği ayarlanabilir
Kaymayı önlemek için plastik pabuç bulunmaktadır
Elin kavramasına uygun ergonomik yapıdadır
Standart ölçülerde olup yüksekliği ayarlanabilir

Devamını Oku

Bileğiniz Ağrımasın

El bilek travmalarında burkulma incinme ve ameliyat sonrasında eli istirahat pozisyonunda tutmak için kullanılır. Aleminyum desteği vardır. Sağ ve sol el için bedenleri vardır.

Endikasyonları:
Carpal tunnel sendromu
Romotoit artrit
Elbileği yumuşak doku travmaları
El bileğinin ağrılı durumlarında immobilizasyon amaçlı kullanılabilir

Devamını Oku

Yağ Banyosu

Derinin az yağlı, kuru, çatlak ve pullanan yapı gösterdiği hastalıklarda yardımcı preparat olarak.

1 kapak = 15 ml

Tam banyo: 15 ila 30 ml; kısmi banyo: su yüzeyine daha az miktarda. Doktorunuzca başka şekilde önerilmediği taktirde haftada 2 – 3 banyo alınır.

Dolmuş olan küvete Balmandol dökülüp elle hafif karıştırılmak suretiyle suyun yüzeyine dağıtılır. Sabun kullanmayınız. Eğer yıkanmayı düşünüyorsanız Balmandol banyosunu yıkandıktan sonra alınız, tersini yapmayınız.

Banyo süresi 10 – 15 dakika, su ısısı 35 derece civarında olmalıdır. Banyodan sonra vücudunuzu ovarak kurulamayınız, havlu ile hafif hafif dokunarak kurulayınız. Kayarak düşmeleri önlemek için banyodan sonra küveti deterjan ile iyice temizleyiniz.

Balmandol ya...

Devamını Oku