2014 Kış Göz Makyajı

Kış aylarında yapılacak makyaj ile gözlere derinlik vermek ve çekici bakışlara sahip olmak zor değil. Koyu tonda farların, göz kalemiyle ya da eyeliner ile çekilmiş belirgin çizgilerin ya da sadece üst kirpiklere iki kat sürülmüş maskaranın gözlerinizde yarattığı etkiye inanamayacaksınız.

Düzgün bir şekilde, kavis verilerek alınmış kaşlarla birlikte gri tonları kullanarak yapılan dumanlı göz makyajı, 2014 kış göz makyajı trendlerinden biridir.

Eyeliner ile üst göz kapağında kirpik diplerinden itibaren çekeceğiniz çizgiyi göz kuyruğundan itibaren hafif uzatırsanız, çekik gözler yaratabilirsiniz.

Kış makyajında tek renk far ya da iki ton olarak kullanacağınız far ile gözlerinizde gölge yaparak etkiyi artırabilirsiniz. Kirpik diplerinde koyu uygulanan far, kaşlara doğru dağıtılarak gölge etkisi yaratılabilir.

Kış aylarında özel bir davet için makyaj yaparken gözlerdeki etkiyi artırmak ve dikkat çekmek için genelde koyu tonlarda makyaj yapılır. Ama doğallığı ön planda tutmak isteyen bayanlar da sadece maskara kullanarak gözlerine vurgu yapabilir ya da ten rengine yakın tonlar ile doğal güzelliğini öne çıkarabilir. Ruj kullanarak dudaklarda vurucu etkiyi arttırmak için sezonun öne çıkan rengi şarap kırmızısı iyi bir tercih olacaktır.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>