Monthly Archives Kasım 2013

2 Adımda Mükemmel Saçlar

Ufacık bir saç hareketiyle dikkatleri üzerinize çekeceğiniz gerçeğini unutmayın. Yenilenmek için ise işe saçlarınızdan başlayın, kendinizi çok iyi hissedeceksiniz!

YUKARI DOĞRU TOPLAYIN
Her zaman yaptığınız atkuyruğu ve topuzdan biraz farklı ama aynı hızda bir model denemek istemez misiniz? Adı dağınık Fransız topuzu… Bazen çok fazla yapılı durabiliyor, bu yüzden siz önce kuru şampuan yardımıyla saçınıza biraz doku katın, topladığınız saçınızı parmaklarınız yardımıyla biraz kabartın ve topuzu tutturduğunuz tokaların gözükmesini sağlayın.
Eğer yaptığınız bu topuz yalnızca birkaç saniyede yapılmış gibi duruyor ve aynı hızda açılacak gibi görünüyorsa tebrikler başardınız demektir.

Saçın Hacmini Arttırı...

Devamını Oku

Kullan At Yağmurluk

Avda, Kampta, Dağda, Yağmurda ve Maç, konser, miting vb. yüksek katılımlı organizasyonlar için ideal olan Kullan At Yağmurluklar %100 su geçirmezdir.

Yağışlı havalarda her zaman kuru kalabilmeleri için çantalarında ceplerinde kolaylıkla taşıyabilecekleri cep tipi kısa kullanımlık ani bastıran yağmur yağışına kullan at yağmurluk ile hazırlıksız yakalanmayın.

Pratik ve kolay taşınabilmesi sayesinde her zaman yağmura karşı hazırlıklı olacaksınız. Kulan At Yağmurluğunuzu dilediğiniz her yerde her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

Devamını Oku

Kullan at yağmurluk kullanatyagmurluk.com

Kış aylarına doğru ilerlediğimiz bu dönemlerde soğuk kadar bazı illerimizde yağmur da başa bela olacaktır. Özellikler kıyı kesimlerde yoğun yağış olacaktır. Bir anda yağmura yakalandığınızda kullan at yağmurluklar hayat kurtacak, sizi hasta olmaktan kurtaracaktır. Her yağmura yakalandığınız tekrar bir şemsiye almanızı önleyecektir. Gayet ekonomik bir şekilde yağmurluk sahibi olacaksınız. Kullan at bir ürün olduğundan işiniz bitince tekrar kurumasını vs beklemeden ondan direkt olarak kurtulabileceksiniz. İşin en güzel tarafı da bu:) Kullan at yağmurluk özellikle maçlarda, iş çıkışlarında, törenlerde birden gelen yağmur için gayet kullanışlı bir çözümdür.

Ürünleri temin edebileceğiniz sitelerden birisi kullanatyagmurluk...

Devamını Oku

Cilt Bakımında Mükemmel Bir Yöntem İnci Tozu Maskesi

Merhaba değerli okurlar;
İnci tozu cilt üzerinde önemli derecede etki sağlar üstelilk her cilt tipine uygun bir bakım yöntemidir. İnci tozu cildinizin gereksinimi olan proteini, mineraller ve amino asiti barındırır. İnci tozunun içerdiği bu maddeler ile cildinizin metobolizmasını hızlandırır ve canlılık katar. Hücrelerin yenilenmesini ve kırışıklığın önlenmesini önemli ölçüde sağlar. Peki inci tozu maskesi nasıl yapılır.


İnci Tozu Maskesi Yapılışı:

-Yarım yumurta akını iki çay kaşığı inci tozu karıştırın

-Göz çevrenize değdirmeden karışımı yüzünüze iyice yedirin.
-15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzden tamamen temizleyin.

İnci tozu maskesinden sonra en az yarım saat bir saat içerisinde makyaj yapmayın.

Cildinizi ...

Devamını Oku

Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Çok hassas ve ince bir deriye sahip göz çevresi yaşın ilerlemesi, stres, uykusuzluk, dengesiz beslenme gibi faktörlerden dolayı olumsuz etkilenir ve özel bir bakım gerektirir.

Öncelikle iyi bir uyku, bol su içmek, doğru, dengeli beslenmek sağlıklı ve güzel bir cilt için olduğu kadar göz çevresi bakımı için de vazgeçilmezdir.

Mimik hareketleri nedeniyle hafif kırışıklıklar görülen göz çevresinde zaman geçtikçe bu kırışıklıklar derinleşir. Diğer faktörlerin yanında göz makyajınızı temizlemek için uygulanan yöntemler de hassas göz çevresini tahriş edebilir.

Hassas gözler için göz makyajı temizleme losyonlarını kullanarak, hem göz makyajınızı temizleyebilir hem de bu ürünlerin içeriğinde yer alan nemlendirici ve bakım özleriyle cildini...

Devamını Oku

Basurun Nedenleri

Anal kanaldaki damarsal yapılarda oluşan hastalığa hemoroid yani basur denir.

Basurun ana nedeni, toplardamarların bozukluğudur. Aynı zamanda kronik kabızlık, ıkınmak, kadınlarda hamilelik nedeniyle hormon miktarının değişmesi ve damar genişlemeleri de basurun başlıca sebeplerini oluşturur.

Kalıtsal olarak damar duvarının doğuştan zayıf olması da hemoroid hastalığının sebeplerindendir.

Hareketsiz bir yaşam tarzı sürmek, şişmanlık, aşırı alkol kullanmak, makat bölgesine zarar verecek bisiklet sürmek gibi sporları çok yapmak, basurun önemli nedenleridir.

Mesleği gereği sürekli oturarak çalışan insanlarda basur riski fazladır...

Devamını Oku

Genital Siğil Yakma İşlemi

Korunmasız cinsel ilişki nedeniyle ortaya çıkan genital siğil, uzun zaman vücutta belirti göstermez. İlişkiden sonra ortalama 8 hafta içinde görülmeye başlayıp yaygınlaşan ve çeşitli tedavi yöntemleri ile yok edilebilen genital siğil, tedavide geç kalınması durumunda kansere dönüşme riski taşımaktadır.

Genital siğil tedavisine en hızlı yanıt veren yöntem, koterizasyon adı verilen yakma işlemidir.

İz kalma oranının çok az olduğu genital siğil yakma işlemi tekniği uygulanırken, siğilin bulunduğu bölgeye ve yaygınlığına göre anestezi ihtiyacı olabilir. Başka noktalardan çıkan lezyonlar olursa koterizasyon işlemi tekrar gerekebilir.

Genital siğil yakma işleminde uygulama gereken bölgeye, minimum 2000 volt ve 100-1000 miliamper akım kul...

Devamını Oku

Akdeniz Anemisinin Belirtileri

Talasemi adıyla da bilinen Akdeniz anemisi, bir çeşit kan hastalığıdır. Taşıyıcı kişilerde bu hastalık kan testiyle anlaşılabilir. Kişinin taşıyıcı olup olmadığı kan testi yapılmadan anlaşılamaz.

Akdeniz anemisi taşıyıcısı kişilerde kansızlık görülebilir. Özel bir kan tetkikiyle alyuvarların çapı ve hemoglobinA2 düzeyi ölçülür. Kansızlığın, demir eksikliğinden kaynaklandığı gibi çoğu zaman yanlış teşhis yapılabilir. Bu durumda gereksiz yere demir tedavisi yapıldığında kişiye ek demir verilmesinin zararlı sonuçları olabilir.

Genetik bir hastalık olan Akdeniz anemisinde anne ve baba taşıyıcıysa sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmeleri %25 oranına kadar düşer...

Devamını Oku

Vücut Sarkmalarına Karşı Elektro Terapi

Kasların çalışmasını sağlayan Elektro terapi yöntemi ile yapılan tedavi detoks, lifting, incelme ve sıkılaşma sağlanır. Spor ve rehabilitasyon gibi seçenekler de yer alır. Vücuda stres ve rahatsızlık vermeden uygulanan bir yöntemdir. Elektro terapi ile yapılan tedavi seçeneklerinden size uygun olan, vücudunuzun ihtiyacı olan bakımlar uygulanabilir.

Vücut sarkmalarında elektro terapi uygulanır. Gevşemelerin giderilmesinde de kullanılan ideal bir yöntemdir. Kadınlarda doğum sonrasında özellikle karın bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesi için elektro terapi uygulaması yapılır. Sık sık alıp verilen kilolar nedeniyle vücut yapısında gevşeme de oluşur. Bu tür problemlerin giderilmesinde ilk olarak elektro terapi yöntemi tercih edilir.

Sp...

Devamını Oku

Yalancı Şok Diyet

Mevsim değişikliklerinde, özellikle yaza girerken tüm yıl aldığı kiloları bir anda vermek isteyen ve şok diyete başvuran birçok kadın, hemen kilo verdiği için mutlu oluyor. Ancak bilinçsiz yapılan şok diyet sonucunda ölüme bile yol açabilecek ciddi sağlık problemleri oluşuyor.

Tek tip beslenme, bunun yanında aşırı derece sıvı tüketmek ile birlikte uzun saatler aç kalmak da şok diyete başvuranların hatalı yöntemleri oluyor.

Düzensiz beslenme, vücut dengesini alt üst ediyor, anoreksiya denilen hastalık ile birlikte aşırı ve istenmeyen oranda bir zayıflama da oluşabiliyor. Sonuç olarak başta kalp hastalıkları olmak üzere çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlıyor.

Sağlıklı yaşam konusunda her bireyin kendi ihtiyacı olan vitamin ve...

Devamını Oku