Monthly Archives Ekim 2013

Dişlerde Estetik Uygulama İçin Lamina Veneer

Sağlıksız görünen diş yapısının örtülmesi ve yüzünüzde güzel bir gülüş için dişlere seramik kaplanması gereken durumlar vardır. Özellikle ön dişlerde aralıklar varsa, çarpma sonucunda dişlerde kırık oluştuysa, aşırı koyu renkli dişlerde beyazlatma yeterli olmadıysa, dişlerin ön yüzüne Lamina Veneer, yani seramik yapraklar yapıştırılarak dişlerde estetik bir tedavi süreci gerçekleştirilir.

Çürük ve çapraşık durumda olan dişlerde estetik uygulama  için Lamina Veneer uygulaması, yani seramik kaplanması gerekir.

Tedavi süresi kısa olan Lamina Veneer, estetik diş uygulamalarında koruyucu anlamda ideal tedavilerden biridir.

Metal içermeyip aynı zamanda çok ince olmaları nedeniyle estetik diş görünümü kazandırmada oldukça ba...

Devamını Oku

Kimyasal Peeling İle Lekelerden Kurtulun

Leke gidermede etkin bir madde olan ve trikarboksilik asit denilen TCA, soyucu gücü en fala olan ve anestezi gerektirmeyen bir yöntemdir. Leke tedavisinde birçok yöntem vardır. Leke tedavisinde kimyasal peeling uygulamalarında TCA kullanılır.

Lekenin derinliği, kimyasal peeling uygulanarak yapılacak tedavide önemlidir.

Temizlenmiş cilt üzerine yaklaşık 1-3 dakika boyunca TCA uygulanır. Sonrasında özel nötralizanlı krem sürülerek, 12 saat boyunca yüzde kalır. 12 saat geçmeden cilt yıkanmaz. 12 saat geçtikten sonra su ile yıkanan ciltte yaklaşık 4-5 gün boyunca hafif kızarma ve ardından pullanma, soyulma oluşur.

Hastanın en dikkatli olması gereken dönem aslında işlem bittikten sonrasıdır...

Devamını Oku

Ameliyatsız Yüz Germe

Thermage olarak bilinen ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile daha genç görünüm sağlanabilir, cilt sıkılaşır ve pürüzsüz görünür.

Thermage yüz uygulaması, kısa sürede sonuçlarını ve etkinliğini gösterir, bu etki artarak yaklaşık altı aya kadar sürer. Tek uygulama olarak yapılan Thermage ile iyileşme süresi yok denecek kadar azdır ve günlük yaşama rahatlıkla dönülebilir.

Her cilt tipine ve rengine uygun olarak cildin alt kısmını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans (RF) teknolojisi kullanan Thermage yüz uygulamaları, yıl boyunca istediğiniz dönemde yapılabilir. Belki de hastaların en rahat olduğu an, Thermage işleminden sonra güneşten korunma derdi olmamasıdır.

Yeni kolajen gelişimini destekleyen ve mevcut kolajeni ca...

Devamını Oku

Sonbahar-Kış Oje Modasında Tırnaklarınız Konuşacak

El ve tırnak bakımı bütün kadınlarımız için önemlidir. Süslü tırnaklarla gezmeyi seven kadınlar için 2013-2014 sezonu tırnak modasından ipuçları vereceğiz.

Sonbahar-kış oje modasında, soğuk tonlar tırnaklara yansıyor. Daha çok nude, pastel ve mat renklerin hakim olduğunu görüyoruz. Tabi ki metalik renkler ile bordo tonları da tırnaklarınızı renklendirecek. Kırmızı ojeler ise pek görünmüyor.

Artık ayakkabı ya da çanta takıntısı olan bayanların yanında, süslü tırnak tutkunu bayanları da görebiliriz. Süslü tırnak modasında, tıpkı yeni bir akım gibi tüm kadınlar arasında hızla yayılıyor.

Birçok farklı renge sahip ojeler, kendi tasarımlarınızı tırnaklarınıza yapabilmenizi de sağlıyor...

Devamını Oku

Mutlu Evlilik Nasıl Olabilir?

Yazının başlığında kullandığım, ‘olabilir’ kelimesini özellikle seçtim. Çünkü bence mutlu evliliğin bir kuralı yok. Herkes kendine ve eşine göre belirlediği standartlar dahilinde evliliğini yaşıyor. Ben sadece evliliğinizde oluşabilecek ya da var olan iletişim sorunlarını, deneme yanılma yoluyla çözebileceğinize inanarak bazı öneriler sunmak istiyorum.

Her şeyden önce bir insan ilişkisi olduğunu unutmadan evlilik ilişkisini kalıpların içine koymaktan vazgeçmeye çalışın. Karşınızdaki insanın birey olduğunu, sizin dışınızda iş yerinde ya da arkadaşları arasında da bir hayatı olduğunu kabullenmekle başlayabilirsiniz.

Mesela eşinizin çalıştığını, yuvanız, siz ve çocuklarınız için çalıştığını unutmayın...

Devamını Oku

İhtiraslı Bir Kadın: Akrep Burcu

Burçlar arasında kendine güveni en üst düzeyde olan akrep burcu kadını, gizemli ve derin bir güzelliğe sahiptir.

Daha fazla fırsat ve daha fazla özgürlük isteyen akrep burcu kadını ihtiraslıdır ve bu nedenle içten içe erkek olarak doğmayı da istemiştir. Erkeklerin yapabildiği her konuda başarıya ulaşabilecek güç ve akıl vardır akrep burcu kadınında…

Söz sahibi olabilecek akrep kadını, karşısındakine hükmetmeyi sever. Hipnoz edici bakışlarıyla erkekleri etkiler ve aşk ilişkilerinde oldukça başarılıdır. İlişkilerinde ipleri elinde tutmayı sever, sezgileri kuvvetli olduğu için de erkeğini kolayca yönlendirebilir.

Duyguları derinlemesine ve yoğun yaşayan akrep burcu kadını, kontrolünü kaybettiği zaman aşırı tepkiler verebilir...

Devamını Oku

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Biridir?

Akrep burcunun başlıca özelliklerini taşıyan akrep burcu erkeğinin de kendine has özellikleri vardır. Hayatının hemen her alanında hırslı bir yapısı olan akrep burcu erkeği, aşırı duygusallıklar yaşayan kişilerdir. Bu nedenle de burçlar arasında tehlikeli olarak algılanırlar.

Delici bakışlara sahip akrep burcu erkeği, çoğu zaman olduğundan çok daha yüzeysel görünerek ihtiraslarını açıkça göstermemeyi tercih eder.

Öfkenin en şiddetli hali akrep burcu erkeği üzerinde görülür. Kaybetmeyi hiç sevmezler. Kazanmak ya da kaybetmek, onlar için çok fazla şey ifade eder. Bu nedenle hedeflerine odaklanarak ihtiraslı ve güçlü adımlar atarlar.

Algılama kabiliyetlerinin yanı sıra sezgileri de güçlüdür...

Devamını Oku

Her Derde Deva Çikolata

İçimizde sıcacık mutluluk hormonunun yayıldığını hissederken, phenethylamine (PEA) maddesi içeren çikolatayı yiyerek birçok hastalığa karşı korunduğumuzu biliyor musunuz?

Her derde deva çikolata, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayarak, ağrılarınızın dinmesini ve mutlu olmanızı sağlar.

İçeriğinde bulunan fosfor, kalsiyum, çinko, magnezyum, demir, bakır, protein gibi maddeler nedeniyle hem diş minesini hem de kanser ve kalp hastalıklarına karşı bünyeyi koruyor. Cildi ve kemikleri de besleyen bu tatlı canavar, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde kanserle mücadelede yardımcı oluyor. Kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendiriyor.

Kolesterol seviyesinin artmasına neden olmuyor, tansiyonu düşürmede fayda sağlıyor. Bu nedenle çikolataya, beslen...

Devamını Oku

Türk Kahvesinin Faydaları

40 yıl hatırı var diyerek içmeye başladığımız, enfes kokusu ve geleneksel tadıyla ikramlarımızın en asil içeceği Türk kahvesinin, yeterli miktarda tüketildiğinde birçok faydası var. Türk kahvesinin faydalarını sizler için yazdık.

Aslında Türk kahvesinin insanlar üzerindeki etkisi sürekli araştırmalara konu oluyor. Kişilerin, özellikle de ilerleyen yaşlarda düşünme potansiyeli azaldığı için buna önlem niteliğinde kahvenin faydası oluyor, düşünme potansiyeli kahve içmeyenlere oranla içen kişilerde daha yüksek oluyor.

Diş problemlerine ilişkin araştırmalar da gösteriyor ki kahve içenlerde daha daha az diş çürüğü oluşuyor.

Kolon kanseri, kalın bağırsak kanseri, safra kesesinde taş riskini azaltıyor...

Devamını Oku

Evde Saç Boyama İçin İpuçları

Saç boyama işleminin kuaförlerde yapıldığında pahalı olacağını düşünüyorsanız, her adımına dikkat ederek evde saç boyama yapabilirsiniz. Sonucun fiyaskoya dönüşmemesi için evde saç boyama teknikleri hakkında vereceğimiz bilgileri mutlaka okuyun.

Saçlarınız kirliyse ya da herhangi bir saç şekillendirici kullandıysanız bile saçlarınızı yıkamadan saç boyası uygulayabilirsiniz. Boyamadan önce saçlarınızı yıkamak istiyorsanız ağır temizleyiciler içeren bir şampuan kullanmamaya dikkat edin. Çok temiz saç, boya içindeki kimyasallar nedeniyle de kaşıntı ve yanma yapacaktır.

Evde kolay saç boyamak istiyorsanız, saç boyama işlemine başlamadan önce cildinize boya bulaşmaması için örneğin evinizde vazelin bulunuyorsa, alın çevresinde saç di...

Devamını Oku