Monthly Archives Ocak 2013

Moisture Cure – Nem Yağmuru

Ulaşılabilir fiyatla profesyonel bakım elde etmek isteyenlerin favorisi olan TOTAL RESULTS 6 farklı soruna 6 farklı çözüm öneriyor. Anında etki gösteren mucize ürünlerinin yardımıyla hayalinizdeki saçlara ulaşmak artık çok daha kolay.
Moisture Nemlendirici Serisi’nin mucize ürünü Moisture Cure – NEM YAĞMURU.
İçeriğindeki Kayısı Yağı ve Gliserin ile mavi ve beyaz katmanları çift etkili yoğun bakım sağlıyor. Kayısı Yağı içeriğiyle beyaz katman pürüzsüz ve parlak saçlar sağlarken Gliserin içerikli mavi katman yumuşak ve neme doymuş saçlar elde etmenizi sağlar. Moisture Cure – NEM YAĞMURU ile Saçlarınız o kadar yumuşak, dokunulası, göz alıcı ve canlı olacak ki çevrenizdekiler saçınıza dokunmaktan kendilerini alamayacak.

YU...

Devamını Oku

Saç Kremleri Faydalı Mı?

Son zamanlarda tüm ünlüleri harika saçlarla görüyoruz, saçların sağlıklı ve doğal görünmesi eskiye oranla daha çok trend oldu. İşte bu yüzden saçınızı doğru şekilde nemlendirmek için doğru bir zamandayız.

Saç kremleri işe yarıyor mu?

İlk sorumuz; saç kremleri işe yarıyor mu? Herkes saçımızın saç derisinden çıktıktan sonra ölü olduğunu bilir, peki onu tekrar hayata nasıl döndürürüz? Evet, saç hiç bir zaman tekrar canlanamaz ama, onun daha iyi görünmesini sağlayabiliriz. Saç kremleri, işe yarayan kandırmacalardır. Bir çoğu bir çeşit protein yapı taşı olan amino asitler içerir. Bu madde saçınızı kaplar ve büyük bir çoğunluğu suyla durulanmaz.

Saç kremleri saçı nemlendirebilir, güçsüz saçları güçlendirebilir, kolay ta...

Devamını Oku

Saç Dolaşması

Kullandığınız saç fırçası kıldan ya da ahşaptan olmalı. Bunu önlemek için saçınızı yumuşak bir şekilde yıkayın. Tarama aşamasında ise fırçaya bir miktar saç kremi sürün. Krem, saçın elektriklenip kabarmasını önler.

SAÇIM HİÇ FÖN TUTMUYOR

Gerçekten de bazı saçlarda uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlarda böyle bir sorun olabilir. Cosmotürk’ün haberine göre, eğer saç teliniz çok inceyse hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yıkamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da çok az kullanın.

Kalın telli saçlar da şekle girmekte zorlanırlar. Şampuandan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirmeden önce saçınızı bir miktar köpükleyin...

Devamını Oku

Göz Kalemi ve Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Anlamlı bakışlarda gözlerin rolü çok büyüktür hiç kuşkusuz. Tabi gözlerimizde kullandığımız farların, göz kalemlerinin ve eyelinerlarında buna katkısı inkar edilemez bir gerçek…

Göz kalemi kullanılırken en önemli nokta çok ince şekilde sürülmesidir.

Ten renginizi göre seçeceğiniz kalem rengi de değişiklik gösterecektir. Esmerler siyah göz kalemi tercih edebilirler. Kumral tene sahip olanlar ise kahverengi ve gri tonlarını tercih etmelidirler.

Gece makyajı yaparken de göze sürülen fara uygun bir renkte kalem seçilmelidir.

Eyeline kullanırken çok ince uçlu fırça kullanılmalıdır. Eyeline kullanırken mümkün olduğunca aşağı bakın. Elinizle gerdiğiniz üst göz kapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin...

Devamını Oku

Makyaj İçin Yapılması Gerekenler

Yaptığınız makyajın yüzünüze yakışması ve doğal görünmesi için bazı yanlışlardan ve hatalardan uzak durmanız gerekmektedir. İşte bu yazımızda makyaj yaparken yapılmaması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz…

Öncelikle allık sürerken dikkat etmelisiniz.Yüzünüzün çok koyu ya da soluk ya da çok parlak kullanımlardan uzak durun. Aksi takdirde makyajın doğallığı kaybolacak. Adeta sizi boya küpüne dönüştürecektir. Allığı elmacık kemiklerinize uygulayın. Eğer allık yüzünüzde eğreti gibi duruyorsa allık renk seçimi yanlış yapmışsınız demektir.

Ruj alırken makyajsız olmayı tercih edin. Böylece doğal ten renginize uygun ruj alabilirsiniz. Ruju elinizde deneyerek almayın. Bu sizi yanıltabilir.

Ayrıca güzn sadece dışına kalem ç...

Devamını Oku

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın özellikle göz makyajnın olmazsa olmazlarından biri de rimeldir. Rimel göz makyajınızı tamamlar. Bu yazımızda sizlere rimel sürmenin teknikleri hakkında bilgi vereceğiz…

Kirpiklerin uzun ve dolgun görünmesini istiyorsanız rimeli kirpiklerinizin dibinden başlayarak uca doğru sürün.

Alt kirpiklerinize de rimel uygulayın. Eğer kirpiklerinizin ışıltılı olmasını istiyorsanız mor ve kahverengi rimel tercih edebilirsiniz.

Seçilen rimelin fırçalı da çok önemli. Yarım ay biçimli fırçalar kirpiklerin daha kıvrık, düz fırçalar ise daha gür görünmesini sağlar.

Devamını Oku

Makyaj İle Genç Görünme Yolları

Cildinize uygun renklerle daha genç ve güzel görünebilirsiniz…

Renk uyumu ile genç görünün

Porselen gibi pürüzsüz bir yüz, etkileyici gözlere kim sahip olmak istemez? Doğru yapılmış profesyonel makyaj ile hiç biri imkansız değil. Porselen gibi pürüzsüz cilde sahip olmak isteyen kadınlara makyaj tekniklerini açıklıyoruz…

Cilt rengine uygun makyaj teknikleri ile porselen makyaj etkisi

Makyajda başarıyı yakalamak için öncelikle cilt tipini doğru belirlemek gerekiyor. Cilt tipi belirledikten sonra en uygun makyaj tonlarını bulmak kolaylaşıyor. İş sadece cilt tipi için uygun makyaj malzemeleri seçmeye kalıyor. Cilt rengi için uygun, renk uyumu olan ürünler kullanmak, daha genç ve güzel görünmeyi sağlıyor...

Devamını Oku

Göz Farı Sürme

Göz makyajında farın ayrı yeri vardır. Peki, far sürerken nelere dikkat etmeliyiz? Far rengini neye göre seçmeliyiz?

Farlar göze biçim, derinlik verirler ve gözleri daha iri gösterirler. Farlar piyasada farklı formlarda satışa sunulur. Ama en kullanışlı olanları kompakt pudra şeklinde olanlarıdır.

Far sürerken
Göz kapaklarına far sürmek için küçük ince fırçalar veya sünger bir aplikatör kullanın. İnce bir far tabakasını, gözkapağının ortasından başlayarak dışa doğru sürün. Burunla gözün birleştiği yere far sürülmez. Bunun tek istisnası, gözlerin birbirine çok yakın olmasıdır.

Farın rengi gözleri ezmemeli, tam tersine ortaya çıkarmalıdır...

Devamını Oku

Kumrallara Makyaj Önerileri

Göz, burun ve yüz şekli herkeste farklıdır. Dolayısıyla bir rengi uyguladığında muhakkak diğerlerinden farklı görüneceksin. Şimdi bir makyaj artisti rolüne bürünmenin tam vakti. Sana önereceğimiz renkleri dene ve ayna karşısında farklı uygulamalarla kendine en uygun makyajı tespit et. Herkesin beğeneceği yeni bir teknik bulacaksın, bize güven!

Cilt tonuna uygun olmayan bir renk kullandığında makyaj yapmak senin için güzelleşme seremonisinden çok sıkıcı bir iş haline mi dönüşüyor? Yüzünün karakterini en uygun renklerle birleştirmeye hazırsan, başlıyoruz…

Açık kumrallar; doğal tonlar sende harika duracak. Açık toprak tonları, mavi ve eflatun gözlerini vurgulayacak...

Devamını Oku

Fashion Bla Bla Elbise Modelleri

Fashion Bla Bla Elbise Modelleri, Fashion Bla Bla Elbise Modası, Fashion Bla Bla Elbise Koleksiyonu, Fashion Bla Bla Elbise Modelleri 2013, Fashion Bla Bla Elbise Modası 2013, Fashion Bla Bla Elbise Koleksiyonu 2013

Devamını Oku