2013 Yılbaşı Öncesi Son Hazırlıklar

2013 Yılbaşı Öncesi Son Hazırlıklar

2013 Yılbaşı Öncesi Son Hazırlıklar

Yeni yılı kendi evinizde misafirlerinizle ya da dışarıda bir partide kutlayacak olabilirsiniz. Bir yılbaşı hazırlık listesi sayesinde hemen her duruma hazırlıklı olabilirsiniz. Aşağıda hazırladığımız listeyi kendi planlarınıza göre daha da genişletmeniz mümkün.

  • Hediye alışverişine hâlâ başlamadıysanız, tam vaktidir. Alışverişi kesinlikle son güne bırakmayın. Yılbaşına doğru mağazaların stokları tükenmeye başlar, renk, model, beden çeşidi azalır. Hediye paketi için uzun dakikalar beklemeniz gerekir.
  • Her ne kadar hediyeler mağazalarda paketleniyor olsa da, siz bir kırtasiyeden şık hediye paketleri ve paket süslemeleri edinin. Son dakikada hediyede değişiklik yapmanız gerekebilir. Bir paketi açtıktan sonra yeniden eski haline getirmek zordur. Ya da son anda elinize harika bir hediyelik geçebilir ve sizin paketlemeniz gerekebilir.
  • Yılbaşı günü ne giyeceğinizi şimdiden belirleyin. Son gün dolabın başına geçerseniz eksik düğme, sökük paça, lekeli bluz ya da uygun çorabınızın olmadığı gibi sürprizler karşınıza çıkabilir.
  • Evinizde kutlama yapmayacaksanız bile biraz çerez ve atıştırmalık edinmekte fayda var. Partiden erken ayrılmakya da gideceğiniz partinin iptal olması gibi sürprizlere hazırlıklı olmalısınız.
  • Yılbaşı öncesi bir iki şişe, kaliteli şarap edinmenizde fayda var. Gideceğiniz eve hediye olarak götürebilirsiniz ya da yemekten sonra birkaç arkadaşınızı kutlamaya devam etmek için evinize davet edebilirsiniz.

Eğer yılbaşı daveti düzenliyorsanız, yemek işini sakın son güne bırakmayın. Market kalabalığı bütün heyecanınızı söndürebilir. Temizlik, yemekler, eşya düzenlemesi, ev süslemeleri ve müzik dışında, parti sonrası yatıya kalmak isteyebilecek konuklarınız olabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurun. Temiz çarşaf, yastık kılıfı, örtü ve pijamaları hazırda bulundurun.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>