2012 Makyaj Modası

 

Lancome nin makyaj artistleri Yetkin ve Seçkin Erten, 2009 yılının makyajda öne çıkan ayrıntılarını anlattı. Doğru bilinen fakat yanlış olan makyaj hatalarını, bu yılın makyaj modasını, hangi renklerin gözde olduğunu, nasıl makyaj yapmak gerektiğini öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Bu sene en önemli makyaj ayrıntısı gündüz makyajının anlaşılmaması… Doğal renkler ve ten renginde fondötenler daha çok tercih edilecek. Sezonun gözde renkleri pembe ve siyah. Göz kalemi sürüldükten sonra hafif dağıtılıyor. Göz kapakları için en ideal renkler ise siyah ve gri.

Dudaklarda somon ve pembe rujlar kullanılıyor. Şeftali tonlarında allıklarla tamamlanıyor. Göz kapağının içine beyaz kalem çekiliyor ve gözlerdeki buğulu bakışlar bu sene de moda.

Gözler ya da dudaklar ön planda. İkisini de öne çıkaracak makyajlar uygulanmıyor. Allık elmacık kemikleri ile beraber alın ve çeneye de uygulanıyordu. Artık alın bölgesi ve burunda aydınlatıcılar kullanılıyor.

Cildi temizlemek içinse temizleyici jeller ya da temizleyici sütler kullanılıyor. Tonik uygulanıyor.

Ve son olarak  göz makyajı için alınan malzemelerin ve fondötenin de oldukça kalite ürünler olması öneriliyor.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>