Monthly Archives Haziran 2011

İşte En Moda Diyetler !

günümüzde en moda olan diyetler

Diyet, diyet, diyet!
Kadın ya da erkek çoğu her pazartesi yeni bir diyete başlarken, bir kısmı da bunu bir yaşam tarzına dönüştürdüğünü savunuyor…Ve tabii ki bunları kafalarına göre yapmıyorlar.

Doktor ve diyetisyenlerin dışında, özellikle son beş yılda satışları başını alıp giden diyet ve beslenme kitapları ilk sıradaki rehberleri.
Bu kitapların kimisini uzman diyetisyenler hazırlarken, kimisini bizzat doktorlar yazıyor. Bazı ünlüler de yaşadıkları deneyimleri anlatıyor.

Hal böyle olunca seçenek çoğalıyor. Özellikle yaza girerken zayıflamak isteyenlerin kafası, kitapçıya girince allak bullak oluyor.
Kitaplardaki yöntemlerin kimi “Yasaklara son” derken, kimi “Her şey aklınızda bitiyor” diyor...

Devamını Oku

Bebeğinizin uzmanı sizsiniz

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde isteseniz de istemeseniz de, arkadaşınız olsun olmasın, her­kesin bebeğinizle ilgili tavsiye vermeye hazır olduğunu göreceksiniz. Bu tavsiyelerden bir kısmı gerçekten işinize yarayabilir. Deneyim sahibi anne-babalar nereden ayakkabı alınacağından çamaşırların nasıl yıkanacağına, ya da bebek ağladığında ne yapılacağına kadar pek çok işe yarar bilgi verebilir. Anne-baba olma yo­lunda tavsiyelerine güvenebileceğiniz kişilerin kıymetini bilin ve ihtiyacınız olduğunda dene­yimlerinden faydalanın.
Diğer taraftan her tavsiye de size uyacak de­ğildir. Hangi tavsiyeye kulak asmayacağınıza karar vermekte pek zorluk çekmezsiniz...

Devamını Oku