Monthly Archives Aralık 2010

Yeni Bir Tatlı- Afrika Rüyası

afrika rüyası tatlı tarifi

Bugünlerde tatlı krizleriniz fazla ise afrika rüyası tam size göre bir tatlı yapılması da çok kolay. Tam damak tadınıza göre bir tatlı. Çok leziz. Eşinize sevgilinize veya 5 çaylarına misafirlerinize yaparak onların gönüllerine taht kurabilirsininiz.

MALZEMELER; 1 paket kakaolu bisküvi 1 paket krem şanti(içinde iki poşet oluyor) 2 su bardağısüt 1 yemek kaşığı nescafe 1 tanemuz 1 paket vanilya 1 çay bardağı kırılmış ceviz

YAPILIŞI; 2 poşet krem şantiyi 2 su bardağı sütle çırptıktan sonra, buzdolabında biraz bekletin. Bisküvileri ufalayıp krem şantiye ilave edin. Ufak ufak doğradığınız muzları, nescafeyi,cevizi ve vanilyayıda içinekoyun hepsini tekrar karıştırın...

Devamını Oku

Kilo Almanın Yolları

kilo almanın yolları

Konu size ilginç gelebilir. Çünkü etrafımızda genelde kilo vermek isteyenler vardır. Kilo almak istenir mi ? Diye soruyorsunuzdur eminim. Evet istenir.Hemde kilo vermekten daha çok. Aşırı zayıf bayanlar kilo almak için çok farklı yollara başvuruyorlar bir çok yöntem deniyorlar. Bu konuda bizde bir tavsiye vermek istedik.

En etkili kilo alma yöntemi öğün sayısını artırmaktır. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.Zaten kilo alamayan insanların en büyük problemi iştahsızlıktır. Öğünlerinizi artırarak bu problemi de ortada kaldırabilirsiniz. Bol proteinli gıdalar tüketebilirsiniz veya protein hapları da kullanılabilir.

Kilo aldıran yiyecekleri yemenizde size hız kazandıracaktır...

Devamını Oku

El Titremesinin Nedenleri

el titremesinin nedenleri

Titreme istemsiz olarak tekrarlayan, ritmik sarsılma hareketleridir. Bu titremeler vücudun her yerinde olabileceği gibi en çok baş ve ellerde olur. Ailevi olarak görülen titremelerin genelde sebebi bilinmez.Bunlar genelde elini kaldırdığında görülür. Hareketsiz bir halde iken titreme olmaz.

Günlük yaşamı engelleyecek şekildeki titremelere cerrahi müdahale edilebilir.

Nedenleri?

Hastalık ve ilaçlar önemli sebeplerdir.Merkezi sinir sistemini etkileyen hastalıklar ve ilaçlar titremelere neden olur. Mesela ileri yaşlarda görülen parkinson hastalığı titremeye neden olur. Veya karaciğer yetmezliği, alkolizm, civa ve kurşun zehirlenmeleri ciddi titremelere neden olan hastalıklardır.

Gençlerdeki titremenin sebepleri ise genelde strese ...

Devamını Oku

Çift Cinsiyetlilik(Hermafrodit)

Hermafroditlik kelime manası olarak hem dişi hemde erkek özelliklerini beraber bulunduran kişiler için kullanılır.Hermafrditliğin meydana gelişi bugüne kadar tam olarak açığa kavuşmamıştır.Fakat bu hastalık çocuğun annenin döl yatağında 7. ve 10. haftaları arasında geldiği saptanmıştır.

Bebeğin 6.haftada cinsiyeti henüz belli değildir.7.haftada erkek cinsiyeti oluşurken 10. haftada kız cinsiyeti oluşur. Cinsiyeti belirleyen kromozomlarda nedeni henüz belli olmayan bir  aksaklık meydana gelir,bu farklılaşmada hermafroditliğe neden olur.

Hemafroditlik 2 ye ayrılır; gerçek ve yalancı hermafroditlik diye.Gerçek hermafroditlikte er bezi ve yumurtalık aynı dokuda aynı zamanda bulunur. Yalancı hermafroditlerde ise 2 er bezi ve 2 yumurtalık bulunur...

Devamını Oku

Hangi Besinlerin Afrodizyak Etkisi Vardır?

afrodizyak besinler

Yemek yemek hayatımızın en önemli bölümünü oluşturuyor. Hayatımızın vazgeçilmezi halinde. Fakat yiyeceklere sadece karnımızı doyurması açısından bakmamız yanlış olur. Çünkü yiyecekler içerdikleri besin değeri ve yarattığı doğal  afrodizyak etkisi açısından hayatımızı olumlu yönden etkiler.

Çin’de yapılan araştırmalarda bunu kanıtlar nitelikte ,ayrıca uzmanlar bazı yiyeceklerin viagra etkisinin olduğunu da söylüyor. Eminim ki merak ediyorsunuzdur bu besinlerin hangileri olduğunu uzmanlar bu konuda bir sınıflandırma yapmışlar. Erkekler için afrodizyak etkisi oluşturan besinler :

* Maydanoz,

* Nane,

* Tarçın,

* Kekik,

* Vanilya,

* Sivri Biber

* Hardal

* Kereviz

* Ayçiçeği

* Greyfurt

* Susam

* Yumurta

* Kuşkonma...

Devamını Oku

Kısırlık Tedavisi

kısırlık tedavisi

Tedavi süresince yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilen nedene göre bir tedavi yöntemi belirlenebilir. Yumurtlama sağlamak için hormon tedavisinden,cerrahi müdahaleye,tüp bebek gibi yardımcı üreme tekniklerine başvurulabilir.

Yumurtlama problemleri: Kadınların büyük bir kısmının kısırlık  nedeni yumurtlama problemidir. Yumurtalar hormonal bir tedavi yöntemi ile uyarılabilir.FSH ve LH hormonları beyin sapında bulunur ve yumurtlamanın oluşmasında önemli rol oynar.

İnseminasvon tedavisi:sperm sayısında ve hareketliliğinde meydana gelen bozukluklardan kaynaklanan kısırlık problemi inseminasyon tedavisiyle çözülebilir.

İnseminasyon için erkekten alınan sperm sıvısı laboratuar koşullarında çeşitli yıkama işlemlerine tabi tutul...

Devamını Oku

Kısırlık

kısırlık

Kısırlık 1 sene boyunca düzenli ilişkiye girildiği halde gebe kalınmamışsa buna kısırlık veya infertilite adı verilir.

Kısırlık nedenleri erkek veya kadına göre değişebilir. Kadın kısırlığının nedenleri:

1-Yumurtlamada meydana gelen bozukluklar kadında en çok sık görülen kısırlıktır.

2-Tüplerin hasarlı olması,tüplerin tamamen veya bir kısmının kapalı olması yumurta ile spermin birleşmesini engeller bu şekilde gebelik olmaz. Bu da bir kısırlık nedenidir.

3-Endometriozis, rahim içini döşeyen dokunun içte değil dışta gelişmesidir.

4-Rahime ait problemeler ,rahim içinde  yapısal bozukluklar sebebiyle veya mukoza tabakasında oluşan enfeksiyondan kaynaklanan sebeplerden dolayıda kısırlık oluşabilir.

5-Alerjik sebeple...

Devamını Oku

Aydınlatma Nasıl Olmalıdır?

Yatak Odası Aydınlatma

Yatak Odası Aydınlatma

Evinizde dekarasyona önem veren bir insansanız aydınlatma sizin için önemli bir ayrıntıdır.Çünkü dekorasyou gösteren ışıktır. Işığın doğru kullanılması evinizi olduğundan daha farklı kılacaktır.

Oturma odasında eğer aydınlıktan hoşlanıyorsanız neon ve florasan gibi beyaz ışığı tercih etmelisiniz.Çünkü beyaz ışık evinizi aydınlattığı gibi aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar.

Yatak odanız sizin için en özel yer olduğu için sarı ve loş bir ışık hem sizi yormaz hemde  dinlendirir.

Giriş veya holleriniz darsa tek  ve düz ışık kullanılabilir bu durumda dar yerler gözünüze daha geniş gelecektir.

Peki salon nasıl olmalıdır salon da aydınlanma kadar aksesuarlarda önemlidir...

Devamını Oku

Yaş ve Cinsellik

yaş ve cinsellik

Hayatımızda cinsellik en önemli bir yer tutar. Yaş ise cinselliğin vazgeçilmez bir unsurudur.Bu dönemleri ilkbahar,yaz ,sonbahar ve kış gibi düşünebilirsiniz

Mesela; İlkbahar ayını 20 li yaşlara benzetirsek her şeyin yeni öğrenilmeye başlandığı ,yeni heyecanlar ve deneyimler bu yüzden 20 li yaşlar cinselliğin doruk noktasıdır. Gençliğin vermiş olduğu bir heyecan adeta sizi sarar.Ne üşürsünüz ne de yanarsanız tıpkı ilk bahar gibi.
Fakat buna rağmen eğer cinsel anlamda bir rahatlığınız yoksa vajinismus problemi ile karşıya karşıya kalabilirsiniz.

Gelelim 30 lu yaşlara ; kadınlar cinsel uyarılma ,çekicilik deneyim açısından emin olun ki altın çağını yaşıyorlar...

Devamını Oku

Bugün Ne Yiyelim? “Sosyete Mantısı”

Eminin ki kadınların en çok bıktıkları konu yemek yapmak değil.Acaba  bugün  hangi yemeği yapayım sorusudur? Birbirinden değişik tatlar ve leziz lezzetler ile karşınızdayız. Her ne kadar kulağa  yapılması zor gibi gelse de sosyete mantısı vereceğimiz tarifle yapmakta hiç zorlanmayacaksınız.

MALZEMELER:

*1 kg yufka

*300 gr kıyma

*1 büyük soğan

*sıvıyağ

*karabiber,pulbiber,tuz

*yoğurt

*sarımsak

YAPILIŞI:

Soğanı ve kıymayı sıvıyağ ile bir kenarda kavuruyoruz. Daha sonra baharatlarını ekleyip biraz çevirdikten sonra  soğumaya bırakıyoruz. Yufkaları sigara böreği yapar gibi kesiyoruz fakat bu sefer 4 e ayırıyoruz. Ayırdığımız dilimlerin içine kıymalı harcı yerleştirdikten sonra gül böreği gibi sarıyoruz.
Böreklerimizi daha...

Devamını Oku