Monthly Archives Kasım 2010

Kadın Sünneti ve Cinsellik

kadın sünneti

“Kadın sünneti” yani klitorisin (bızır) ‘in kesilmesi kadın cinsel sakatlanmalarının en yaygın yöntemleridir. Bu sünnet erkekteki penisin kesilmesi ile özdeş anlamdadır ve eş anlamlıdır. Erkek sünneti penisin üzerindeki koruyucu deriyi örten yapıyı keser ve penise zarar vermez. Kadın sünneti ise  en hafifi klitorisin bızırın  kesilmesi olup ,amaç bekareti korumaktır. Bu şekilde kadında ki cinsel istek azaltılır. Kadının cinsel organı tahrip edilerek,yapılan bu uygulama çok ciddi tıbbi komplikasyonlara neden olurken ölüme de sebebiyet vermesi açısından da tehlikelidir.

Ülkemizde uygulanmayan bu yöntem ve geleneklerimizde yer almayan kadın sünneti Afrika ülkelerinde yaygındır.
BM (Birleşmiş Milletler) ‘nin yaptığı açıklamaya...

Devamını Oku

Bayanların Gözde Arabaları

bayanların gözde araba modelleri

Son zamanlarda bayanlar hızla araba kullanmaya başladı. Bazı arabalarda var ki tam bir bayan arabası görünümünde…Hepsi çok şık ve spor arabalar. Bayanlar arasında da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Peki hangi arabalar bunlar?:)

Honda Jazz:  Japon otomobil üreticisi Honda’nın en son  gözdelerinden biri de honda jazz tam bir bayan arabası ,dışardan bakılınca ufacık görünürken içeri de inanılmaz bir dünya var.

Mercedes B : Serisi bütün ilgiyi kendine topluyor. Alman markaları arasında dev marka haline gelen mercedes yeni serisi olarak mercedes B yi öne sürdü. Lüks ve rahatlılığı ile kadınların gözdesi haline geldi kullanılabilirliği açısından da en çok tercih edilenlerin arasında.

Opel Cor...

Devamını Oku

Doğum Kontrol Hapları

doğum kontrol hapları

Doğum kontrol hapları kadınsal hormonlara etki ettiği için doğrudan sonuç verir. Hamile kalma oranı yüzde birdir. Bu da gösteriyor ki hamile kalma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Doğum kontrol haplarının gebeliği önleme dışındaki yararları nelerdir?

Bu haplar çok detaylı incelenmiş ve yan etkilerinin neler olduğu konusunda kapsamlı olarak ele alınmıştır. Son derece etkili ve kullanımı kolaydır.
Bir çok yararı vardır bunlarda bir tanesi de adet öncesi yaşanan sendromlardan sinirlilik ,gerginlik,duygusallık gibi sendromları azaltır. Adet kanamaları miktarca azaltır, bu da demir eksikliğine bağlı kansızlığı geciktirir.

Ayrıca dış gebelik sıklığını azaltır, yumurtalarda ve memelerde kist oluşumunu engeller sivil...

Devamını Oku

Zayıflama İlaçları ve İnsan Sağlığı

Her zaman olduğu gibi Türkiye’de insan sağlığına önem verilmiyor. Bugünlerde çok popüler olan zayıflama haplarının çoğunluğu Sağlık Bakanlığından onaylı değil. Bu da gösteriyor ki insan hayatı Türkiye ‘de çok ucuz.

Piyasa da satılan hatta tamamen doğal olduğu iddia edilen ilaçların kimyasal içerikli olduğu ve öldürücü olduğuna dikkat çekiyor uzmanlar...

Devamını Oku

Evimizde Değişiklik Yapalım

Evinizin her zaman ki görünümünden sıkıldıysanız size çok güzel önerilerimiz var. Öncelikle en çok vakit geçirdiğiniz yani televizyon odanızda değişiklik yapmanızı öneriyoruz. Birbirinden değişik ve çarpıcı  televizyon modelleri adeta görenleri büyülüyor. Sizin için bu örneklerden bir kaçını yayınlayacağız. Bence hiç vakit kaybetmeden evinizde ufak değişiklik yapıp hayatınıza renk getirebilirsiniz.

Devamını Oku

Tutkulu Kadınların Tutkuları

Şimdilerde kadınların yeni tutkusu şifalı taşlar ,metabolik faaliyetleri düzenlediğine,koşulsuz sevmeye,cesaret ve şans verdiğine inanılıyor.Bu yüzden kadınlar şifalı taşlara yoğun ilgi duyuyor.
Kadınlar ucuz plastik,imitasyon ve camdan yapılmış takıların yerine artık sağlık açısından faydası olduğuna inanılan vitrinleri süsleyen akuamarin, akik, amazonit, kehribar (para taşı), firuze, malakit ve turkuaz gibi taşlar gündemde.

Devamını Oku

Türkiye’de Kadınların Hızla Yükseldiği Alanlar

Türkiye'de Kadınların Yükselişi

Türkiye’de Kadınların Yükselişi

Son zamanlarda şöyle bir araştırma yapıldı, kadınlar hangi sektörde ve şirkette hızla yükseliyor. Araştırmada Türkiye ‘de 40 farklı sektörün içinde 250 şirket ele alındı. Araştırma da çok çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Türkiye ‘nin önde gelen holdingleri arasında kadınların yönetici olarak konumu sadece yüzde 20 ‘ lerde kalıyor. Sektörler bazında da incelediğinde 40 sektör içinde kadın yöneticiliği 25. sırada yer alıyor.

Reklamcılık en kadınsı sektör:  Kadınlara en çok şans tanıyan sektör yüzde 58.28 oranında reklam sektörü . Reklam sektörü kadınların en çok faaliyet gösterdiği alan.

Finans sektöründe de kadınlar hızla yükseliyor ,finansta kadın yönetici oranı gayet yüksek, Peki kadı...

Devamını Oku

Adet Öncesi Sendromlar

Çoğu bayan adet olmadan önce kendisinde meydana gelen hem fiziksel ,hem ruhsal değişikliği fark eder. Fark edilmemesi de mümkün değildir.  Tüm bu değişikliklere tıp dilinde PMS adı verilir. Tanım olarak ;PMS  kadın veya genç kızların adet yani regl dönemine yaklaşırken yaşadıkların önemli fiziksel ve ruhsal belirtilerdir. Yumurtlama ve regl dönemi ile başlayan pms dönemi adet öncesi 7-10 gün süren bir süreç olarak tanımlanır...

Devamını Oku

Genç Kız Sığınma Evleri

genç kız sığınma evleri

Genç kız sığınma evleri aile içi cinsel tacize uğramış şiddete maruz kalmış  olmaları nedeniyle veya  18 yaşına geldikten yetiştirme yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan genç kızlarımıza sahip çıkıyor .Genç kız sığınma evi ne yazık ki Türkiye ‘de bir ilk .

Şiddete uğrayan kadınların sığınacakları kadın sığınma evlerinde önemli bir mesafe kaydeden ülkemiz, yetiştirme yurtlarında kalan, bakım ve himayesi sağlanan genç kızlarımızın yurtlarla ilişkisi kesildikten sonra onların sığınacağı evler söz konusu olduğunda sınıfta kalıyor maalesef.

Öz babası öz ağabeyi tarafından ensest ilişkiye zorlanan   genç kızlar çoğunlukta ve yasaların saçma kısıtlamaları nedeniyle 18 yaşından sonra yetiştirme y...

Devamını Oku

MS Hastalığının Tedavisi Nedir?

ms hastalığının tedavisi

Ne yazık ki işte sonuca geldik ne yazık ki diyorum çünkü bu hastalığın hala bir tedavisi yok. Tedavisi olmadığı gibi güya tedavi için uygulanan yöntemlerde çok pahalı da olsa ;

Bazı rahatlama yöntemleri geliştirilmiş hareket kolaylığı sağlayacak iğneler yapılabilir veya ilerlemiş derecede olan hastalar için kaslara yeniden hareket ve canlılık kazandırmak için fizik tedavi merkezlerine gidilebilir.

Tüm MS hastalarına acil şifalar diliyoruz.

Devamını Oku