Monthly Archives Ekim 2010

Kalça ve Basenlerinizden Kurtulun !

kalça ve basenlerinizden kurtulun

Çoğu kadının en büyük şikayetlerinden birisi kalçe ve basenlerini eritememesidir. Gerçektende vucüdun en zor kaybolan kısımlarıdır. Çoğu kadın için tam bir baş belasıdır. Kalça ve basen sorununuzdan kurtulmak için öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Ama artık çok geç, bu basen ve kalçadan kurtulmam gerekiyor diyorsanız. O bölgeleriniz için özel diyet uygulamalısınız. Bu konuda Beslenme ve Diyet uzmanı Aylin Yılmaz, kalça ve basen sorunu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken hususları açıkladı.

Bölgesel kilolar sadece size değil genlerinizede bağlıdır. Bunu unutmamalısınız.

Günlük su tüketimini 2.5 Litrede sabitlemelisiniz. Ve bu miktarı gün içine yaymalısınız.

Yemeği yavaş yemel...

Devamını Oku

Kıyafetlerin Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Severek aldığımız kıyafetlerimizi hem sürekli giyinmek isteriz,hemde bozulmamasını isteriz. Giymekten çok zevk aldığımız kıyafetlerimize gereken özeni göstermezsek, ve gereken bakımı yapmazsak sürekli dolabımızı değiştirmek zorunda kalırız. Kıyafetlerimize ayıracağımız kısa süreli bakım ise uzun vaade de maddi manevi kazanç sağlar.Bunun için sizle bir çok püf noktası paylaşacağız. İşte bu noktalardan bazıları:

-Her kumaşın cinsi farklı olduğu için hepsi kendisine has bakım isteyecektir. Örneğin; yünlü kumaşlar çabuk tüylenir,ve keçelenir. Bu yüzden sık yıkanmamalı, ayrıca ütülerken herhangi bir esnemeye karşı da ütü bezi kullanılmalıdır.
-Yünlü kıyafetlerinizi 2 günden fazla giyinmeyin,biraz dinlendirin...

Devamını Oku

K-Flaskes ile zayıflama

Zayıflamak çoğu insanın hala en büyük sorunlarından biri. Ve etrafda da bir o kadarda fazla diyet var. Tüm bu diyetleri rastgele denemek yerine bir doktor ile görüşerek denemeniz her zaman yararınıza olacaktır.

Bu aralar çoğu kadının kullanıdığı k-flakes diğer diyetlere göre yapılması daha kolay ve sağlıklı görünüyor. İçerik olarak vücudun çoğu ihtiyacını gideriyor. Şuan piyasada satışda olan iki çeşit k-flaskes mevcuttur. Bunların farkı tamamen içerik ile alakalıdır. İçeriğine göre kendinizin sevdiğini seçebilirsiniz. Değerler hemen hemen eşit görünüyor. k-flakes

kflakes

Devamını Oku

Günümüzün Modası Boşanma

günümüzün modası boşanma

Boşanma tıpkı evlilik gibi zor bir süreçtir. Boşanmanın öncesinde ve sonrasında yaşanan süreçler ise insan psikolojsinde derin izler bırakır. Bu durumda hemen bir uzmana başvurulması kolay ve hızlı bir şekilde atlatmasına yardımcı olabilir.

Boşanma da taraflar 3 farklı ve zor bir süreç geçirirler:

Bu ilk dönem düşünme dönemidir. Bu dönem gerçekten taraflar için çok zor bir aşamadır çünkü tatsız olan gerçek fark edilmiş. Eşine karşı soğukluk,tatminsizlik,eşe ve ilişkiye yabancılaşma,yoğun korku,şok ve boşluk gibi sendromlar yaşanmaktadır. Bu duygular yaşanırken hoş olmayan bazı hallerde ortaya çıkabilir.Eşle münakaşa ,ailerin araya girmesi,varsa çocuk problemi gibi nedenlerden dolayı sürekli çatışma yaşanabilir...

Devamını Oku

Kadınların Saç Dökülme Nedenleri

kadınların saç dökülme sebepleri

Kadınların ve erkeklerin korkulu rüyası haline gelen saç dökülmeleri günümüzde  de giderek yaygınlaşmaktadır. Saç köklerinde meydana gelen tahribatlar saçların giderek incelmesine ve dökülmesine neden olur.

Saçların başlıca dökülme nedenlerinden olan birçok hormonal, metobolik ve besinsel etkilerinden kaynaklanan düzensizlik ortadan kalkmadığı müddetçe tam bir tedavi sağlanamayacaktır.

Saç dökülmesinin en önemli nedeni ise hiç şüpesiz dengesiz ve düzensiz beslenmedir.Beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan protein, çinko, B 12 vitaminleri, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca alkol ve sigara kullanımı da saç dökülmesine neden olan faktörlerdir...

Devamını Oku

Göçmen Kadınların Hayatındaki Bilinmeyenler

Göçmen Kadınların Hayatındaki Bilinmeyenler

Geçtiğimiz günlerde, Eminönü’nde çalışan göçmen kadınların psikososyal uyum süreçlerine ilişkin bir araştırma yapıldı.Kendi ülkelerinde doktor ,avukat,öğretmen gibi mesleklerde çalışıp İstanbul’da  ise tekstil işçisi olarak çalışan kadınların  statü kaybı yaşama sebebiyle göçmen kadınların daha depresif bir ruh halinde oldukları ortaya çıktı.
Uzmanlar ,göçün bir travma olduğunu ,bilinmeyenle karşılaşma ve alışıldık ip uçlarının kaybolmasında depresyonun nedenlerinden sadece bir kaçı olarak açıkladı...

Devamını Oku

Erkeklerin Sevdiği Kadın Modelleri

erkeklerin sevdiği kadın modelleri

Çoğu erkek kadınların davranışlarından hep şikayetçi olur.Onları sürekli eleştirir veya dalga geçer ama önemi yoktur bundan emin olabilirsiniz bayanlar:) neden mi ? işte:)

1-Erkekler dudak parlatıcısından sadece kadını öpmeye başladığında nefret eder  ve anlamsız triplere girer,fakat onların için ışıltılı dudaklar kadının en cezbedici yeridir.

2-Çantalarında her  duruma yönelik eşya bulunduran kadınlar her zaman erkekler için bir dalga konusudur fakat bu onları çok etkiler.

3-Bakım için tonlarca para döktüğünüzü bilirler ve hatta bunu sürekli gündeme getirirler ama aynı zamanda bakımlı olmanız onun çok hoşuna gider.

4-Her ne kadar kokulu mumdan,ambianstan anlamıyor ve saçma buluyor gibi gözüks...

Devamını Oku

Kışa Girerken Yapılması Gereken Özel Bakım

kışın yapılması gereken özel bakım

Kadınların hayatında bakımın hep ayrı bir önemi olmuştur. Kadınlar bütün imkanları zorlarlar adeta bakımlı ve güzel olabilmek için ilkbahar,yaz ,sonbahar bakımı derken kışa girdiğimiz şu aylarda kış bakımını da unutmamak lazım.Peki nedir bu kış bakımı? İşte size bizden küçük tiyolar:)

1-Güneş kremi kullanılmalı:Güneş sadece yazın yakmıyor ve güneş koruyucu sadece yazın kullanılmamalı kış güneşine karşı alınacak en güzel önlem kaliteli bir güneş koruyucu almak ve hem yüzünüz için hem de kulaklarınız için:)

2- El bakımına dikkat:Soğuyan hava ile beraber sular da soğumaya başladı ve eller çatlamaya müsait bir hale geldi, bu yüzden yapılacak en iyi yöntem sert sabunlardan kaçınmak...

Devamını Oku

Kolay ve Lezzetli Bir Pasta Tiramisu

tıramisu tarifi

Hemen hemen herkes tatmıştır bu leziz pastayı.  Kimisi kedi diliyle yapar,kimisi hazır kek ile ,ama ne ile yapılırsa yapılsın bence hayatımda yediğim en harika tatlardan biridir. Bu yüzden  bu pastanın bendeki tarifini sizle paylaşmak istiyorum.

Kreması için: 2 yumurta sarısı,5 yemek kaşığı un,2 su bardağı süt,1 su bardağı şeker,1 paket labne peyniri.

Yapılışı:2 bardak soğuk sütün içine ...

Devamını Oku

2012 Deri Ceket Modelleri

2012 deri ceket modelleri

2012 deri ceket modelleri

Ekim ayının sonlarına doğru yaklaştığımız şu sıralar kışa hazırlıklar son hızla devam etmektedir. Ve her zaman yeniliğini ve şıklığını koruyan deri ceketlerde bu kışın gözdesi olacaktır. Gece gündüz her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz deri ceketlerin size fikir uyandırması için bazılarını yayımlıyoruz. İster spor ister klasik olsun her zaman dikkat çekici olacağını unutmayınız.

Devamını Oku