Monthly Archives Mart 2009

Kadın Ve Çalışma Hayatı

Kadınların Çalışma Hayatı

Kadınların Çalışma Hayatı

Her gün gazete sayfalarında daha çok iş ilanlarında bayan arayan ilanları daha çok görmekteyiz. Bu da ister istemez bizim kadınların iş hayatlarının daha rahat olduğunu düşünmemizi sağlıyor bir nebze. Fakat işin aslı pek de öyle gözükmüyor: Çünkü kadınlarımız toplumumuz içinde de bu böyle- cins ayrımından dolayı hak ettiği yerlere gelememekteler. Örneğin yönetici pozisyonundaki kadınların bu pozisyondaki oranları %8 gibi bir oranda kalmış.

Ayrıca kadınlarımızın hakları pek korunmamakla beraber Akp hükümeti tarafından daha da kısıtlanmaya çalışılmakta...

Devamını Oku

Estetikli Güzeller

estetikli güzeller

İşte estetik modasına kendini kaptırıp değişim içine giren Türk güzelleri…

Devamını Oku

İbrahim Saraçoğlu – Kabızlık Tedavisi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kabızlık sorunu çekenlerin pırasa yemesini önerdi.

Pirinçsiz olarak hazırlanan zeytinyağlı pırasa yemeğini haftada en az 4 kez yemek kabızlığı giderir, bağırsakları çalıştırır. Ayrıca pırasa vücudu ve kanı da temizler. Basur sorunu olanlar içinde oldukça yararlıdır.

Devamını Oku

Ahmet Maranki Öksürük İçin Kür

Kış ve bahar aylarının en büyük sorunudur, öksürük… Ahmet Maranki bitkileri kullanarak öksürüğü kesecek çözüm yolunu açıkladı. İşte Ahmet Maranki’nin öksürük kürü:

Zencefil, zerdeçal ve adaçayı ile çay hazırlanır. Bal ile tatlandırmanız tavsiye edilir. Bu bitkilerin öksürüğü engelleyici etkisi vardır.

Devamını Oku

Civan Perçemi Faydaları

civan perçemi faydaları

Ülkemizde kandilçiçeği, akbaşlı, yaraotu veya barsamaotu olarakta bilinen civan perçemi, çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Kuzey ve Doğu Anadolu bölgelerinde yetişir. 40 kadar çeşidi vardır. Bağırsak kurtlarını düşürür, kanı temizler, adeti düzenler, idrar söktürür, sakinleşticidir, hazımsızlığa iyi gelir.

Taze civan perçemi sıkılmasıyla elde edilen suyun içilmesi solunum hastalıklarına iyi gelir. Kan dolaşımını ve kalp ritmini düzene sokar.

Civan perçemi çayının faydaları nelerdir?

Mide rahatsızlıklarına, soğuk algınlığına iyi gelir.

Regl dönemlerinde sancı azaltıcı ve sakinleştirici görevi vardır.

İştah açar ve ateş düşürür.

Hemoroidal rahatsızlıklarda içilmesi durumunda oldukça yararlıdır...

Devamını Oku

Kistler için alternatif tedavi

kistler için tedavi

Çoğu kadının korkulu belası olan kistler bazen ciddi boyutta can sıkıcı olabilir. Tehlikeli olmasa bile varlığı insanı tedirgin ediyor ve insanın kafasını acaba soruları ile dolduruyor.

Erkeklere oranla kadınlarda kist oluşumu oldukça yüksektir. Şimdi vereceğimiz yöntemde alternatif olarak kullanılabilir.  İçindekiler; kedihindi, nöbet şekeri ve fındık. Aktarda karışım olarak satılmaktadır.

Toz şeklinde çekilmiş olarak verilmektedir. Kullanımı ise günde 2 kere aç karnına bir tatlı kaşığı yeniliyor. Umarım deneyenler olumlu sonuç alır ve kistlerinden bir an önce kurtulur.

Devamını Oku

Brokoli ve Faydaları

Son günlerin mucizesi brokoli, ülkemizde geç keşfedilen bir sebzedir. Birçok hastalığa karşı koruyucu özelliktedir. A, E, C vitamini bakımından zengin olan brokolinin faydaları saymakla bitmiyor.

Brokoli çok miktarda kalsiyum içerir. Bu yönüyle kemik erimesini önler.

Mineral ve demir eksikliğini büyük ölçüde azaltır.

Göğüs kanserine karşı koruyucudur ve uygulanacak kürlerle meme kistlerini küçültebilir.

Prostat, bağırsak, akciğer ve idrar kesesi kanserine karşı vücudu korur.

Brokoli sahip olduğu lifli yapı sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasında önemli rol oynar.

Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı önler.

Vücuda bağışıklık kazandırır, vücudu mikroplara karşı korur.

Kalp rahatsızlığına yakalanma riskini büyük oranda...

Devamını Oku

Dünyanın En Güzel Kadınları

İnternette skyshowbizz sitesi dünyanın en güzel kadınlarını seçti. Kimi unutulmaz filmlerde oynayan birer yıldız, kimi şarkıcı, kimi de fiziğiyle büyüleyen bir manken… İlk sırada yer alan isim ise Angelina Jolie. İşte bu güzellerden bazıları…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Devamını Oku

80 Yıl Öncesinin Güzellik Kraliçeleri

Seneler öncesinde güzellik yarışmalarında dereceye girerek ülkesini temsil eden kraliçeleri merak ediyor musunuz hiç? Şuan çoğu aramızda değil ama güzelliklerinin saklı durduğu fotoğraflarda hepsi göz kamaştırıyor.

Devamını Oku

7 Günde Selülite Elveda

Selülite Elveda

Ahmet Maranki‘nin selülite iddalı forumulünü veriyoruz.  Öncelikle biberiye yağı, kekik yağı, badem yağı, buğday yağı gibi yağları temin ediyoruz. Bunları güzelce karıştırıp yatmadan önce selülitli bölgeye sürüyoruz ve bölgeyi strej film ile sıkıca kapatıyoruz.  Gayet iddalı bir yöntem olduğu söylenmetedir. Uygulayanların bir hafta sonra selülitin azaldığı ve kalmadığı görülmüştür. Fakat unutulmamalıdırki selülitten tamamen kurtulmak için spor yapılması şarttır.

Devamını Oku