Monthly Archives Ocak 2009

Kilo Vermek İçin…

siskokizlar

Uzman diyetisyenlerin araştırmalarına göre, kilo vermek isteyen bayanların yapması gerekenler sadece diyetle sınırlı kalmıyor. Gelin daha kolay ve hızlı kilo vermenin inceliklerine beraber göz atalım.

Kilo vermek için öncelikle yürüyün. Heryere arabayla gitmek yerine yürümeyi deneyin.

Bol bol su için. Su yağ yakımına yardımcı olur ve öğün aralarında açlığınızı hafifletir ayrıca böbreklerinizi çalıştırır.

Kilo vermek için negatif düşüncelerden uzak durun. Kimin hangi diyetle nekadar zayıfladığını umursamayın. Başkası için işe yarayan bir diyet sizde aynı etkiyi yaratmayabilir.

Aklınıza gidip yemek yemek geldiğinde başka şeyler düşünün ve başka bir ile uğraşın.

Aşamalı bir hedefiniz olsun...

Devamını Oku

Lahana Diyeti

ocko9

Lahana diyeti çeşitli sebzelerle hazırlanan bir tür çorbadan oluşmaktadır. Kısa sürede kilo verdiren bu diyet diyetisyenler tarafından onaylanmasa da kadınların fazla kilolarını atmak için kullandıkları en popüler diyetlerden biridir. Fazlaca sebze yiyerek uygulanan lahana diyeti yanında bol bol su içilmelidir.

Malzemeler: 6 adet soğan, kereviz,1 büyük boy lahana, 2-3 yeşil biber, maydonoz, 1-2 domates, patlıcan,1-2 kabak, enginar, havuç biraz tuz, isteğe göre acı sos

Sebzeler ufak ufak doğranır, çorba olacak şekilde su ilave ederek düdüklü tencerede pişirilir. Daha sonra blendır da ezerek krema kıvamına getirilir.

Lahana Diyeti Programı

1. gün: İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve hazırladığınız çorba

2. gün: İstediğiniz kadar s...

Devamını Oku

Erkek Kadın Kapışması

kadın erkek kapışması

Kadın: Kişiliğimiz kullandığımız arabanın beygir gücü ile doğru orantılı olarak değişmiyor.Erkek: Sizin kişiliğiniz beraber olduğunuz erkeğin cüzdan gücü ile değişiyor.Kadın: Kırmızı ışıkta yanımızdaki arabanın bizden önce çıkması yada bir aracın bizi sollaması hiçbir şey ifade etmez.Erkek: Bizim için de çevremizde diğer hemcinsimizin sahip olduğu mücevherat veya üzerindeki pahalı giysi hiçbir şey ifade etmez.Kadın: Kas olacak diye bir zorunluluğumuz yok.Erkek: Selülitler olmayacak gibi bir zorunluluğunuz var ama…Kadın: Aşık oluyoruz korkmadan.Erkek: Biz de oluyoruz. azıcık ödümüz patlıyor ama sebep olanlar UTANSIN!

Kadın: Evde, banyoda, kıl tüy dökmeyiz...

Devamını Oku

İştah Kesen Yiyecekler

healthy-diet

Diyet yapmanın en kötü yanı aç kalma korkusudur. Sıkı bir rejime girmeden zayıflamak için öncelikle iştah kesen gıdaları bilmek gerekir.

Krom: Vücuttaki insülini dengede tutar. Brokoli, fındık ve ceviz gibi kabuklu yemişler, tahıllarda bol miktarda bulunur.

Ananas: Ananasta protein sindirici enzimler bulunur. Bromelain adlı enzim sindirimi kolaylaştırır, vücudun su tutmasını azaltır, kal inceltici özelliği vardır. Ancak bromelainin kan inceltici ilaçlarla beraber kullanılması asla önerilmez. Alerjik reaksiyona neden olabilir.

Fruktoz: Çilek ve balda bulunan fruktoz yemeklerden sonra tatlı yeme isteğinizi engeller. Fruktozun kan şekerine etkisi yoktur.

Triptofan: Vücuttaki serotoninin hücrelere taşınmasında görev alır. Serotonin ise iştah keser...

Devamını Oku

Ağrısız Doğum

hamile_cift002

Hamileliğinin sonlara yaklaşan anne adaylarının en çok korktuğu durum, doğum ağrılarını yaşamaktır. Bu ağrıları yaşamamak için çeşitli yöntemler vardır. Hatta çoğu anne adayı bu yüzden sezaryen doğuma bile başvurmaktadır. Fakat günümüzde oldukça yaygınlaşan yöntem: ağrısız doğumdur.

Ağrısız doğum nedir?

Doğum sancılarının sadece karında ve kasıklarda baskı şeklinde algılandığı doğumdur. Ağrı ve acı hissi yoktur. Bölgesel analjezi uygulanır. Doğum esnasında bebeğin kasıklara uyguladığı basınç ile anne ağrı hissetmeden ıkınır.

Doğum sancısı nasıl oluşur?

Doğum sancısı kadınların hayatları boyunca yaşadıkları en şiddetli ağrıdır. Doğumun ilk evresinde rahim kasılır ve doğum yolu açılır...

Devamını Oku