Monthly Archives Aralık 2008

Hemoroid – Basur

2571

Hemoroid-Basur nedir?

Anüs ve rektum boşaltım sisteminin çıkış kapısı olup bir çok hastalığın görülebildiği bir bölgedir. Hemoroid, anüs içindeki toplar damarların anormal şekilde genişlemesi ve ufak meme şeklinde anüsten dışarı sarkmasıdır.

Hemoroidin belirtileri nelerdir?

Hemoroidal hastalık özellikle kabızlık döneminde ağrı ve yanmalarla ortaya çıkar. En sık görülen şikayet ise kanamadır. Tuvalet sırasında ıkınma ile beraber karın iç basıncı artar. Kalbe kan götüren toplar damarlar, ıkınma sırasında engellendiği için göllenme ve hemoroid yastıkçık dediğimiz anal kanaldaki toplar damar ağlarında büyüme meydana gelir. Bunların tuvalet sırasında kanaması kişide ağrı yapabilir.

Hemoroidin dereceleri nelerdir?

Hemor...

Devamını Oku

Doğum Kontrol İğneleri

untitled2

Doğum kontrol iğneleri bir veya üç aylık enjeksiyon şeklinde bulunur. Üç aylık yapılan iğneler sadece progesteron içerir. Bir aylık iğnelerse hem progesteron hem östrojen içerir. Aylık iğneler adetin ilk günü, üç aylık iğnelerse adetin ilk beş günü içerisinde uygulanır.

Doğum kontrol iğneleri nasıl uygulanır?

Üç aylık iğnelerde ilk iğne uygulandıktan sonra ikinci iğne en geç beş hafta içinde uygulanmalıdır. Aylık iğnelerde ise en geç 33 gün içinde ikinci iğne vurulmalıdır. Doğum sonrasında emzirmeyenlerde ilk üç hafta içinde, emziren annelerde ise ilk altı hafta içinde ilk enjeksiyon uygulanmış olmalıdır.

Doğum Kontrol İğnelerinin Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol iğnelerinin bir çok yan etkisi olabilir...

Devamını Oku

Cruz Kardeşlerle Mango 2012 Sonbahar Kış Koleksiyonu

mango 2012 kış koleksiyonu

Bu yılın Mango sonbahar kış koleksiyonunu Penelope ve Monica Cruz kardeşler tanıttı. Trikolara, deri montlara, şık ceket ve yelek takımlarına yer verilen Mango 2012 sonbahar kış koleksiyonu karşınızda…

Devamını Oku

Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Uzun Yaşıyor?

fft17_mf84420

Boston Üniversitesi’ nde yapılan araştırmaya göre kadınlar erkeklerden daha fazla yaşıyor. Öyle ki 100 yaşını geçen yaşlıların yüzde 85 ini kadınlar oluşturuyor. Peki kadınlar erkeklerden neden daha uzun yaşıyor? Bu sorunun yanıtı aşağıdaki sebeplerde gizli.

Kadınlarda kalp damar problemleri 75-80 yaşlarında görülürken erkeklerde bu sorunlara 50-60 yaşları arasında rastlanıyor. Bunun nedeninin ise kandaki demir oranı olduğu düşünülüyor. Erkeklerin bayanlara göre daha az kırmızı et tüketmesi gerekiyor. Çünkü kırmızı et kalp damar problemi yaratan besinlerin başında geliyor.

Kadınların daha uzun yaşamasının bir diğer sebebi ise depresyonu ve stresi erkeklerden daha kolay atlatabilmeleri...

Devamını Oku

Vajinal Kaşıntı

Vajinal kaşıntı nedir?

Vajinada değişik renkli, kötü kokulu akıntı oluşması ve vajinanın tahriş olmasına bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntıdır.

Vajina kaşıntısının nedenleri nelerdir?

Leğen kemiği iltihabı vajina kaşıntısı yapabilir. Kötü kokulu ve renksiz akıntılar genelde buna işarettir. Düzensiz adet kanaması, sırtın alt tarafında ağrı, yorgunluk, iştahtan kesilme ve ateş leğen kemiği iltihabının göstergesi olabilir. Vajina kaşıntısının bir diğer nedeni ise mantar enfeksiyonudur. Koyu, beyaz ve daha katı gibi olan akıntılar mantar enfeksiyonu nedeniyle olabilir. Vajina da tahrişte söz konusudur. Mantar enfeksiyonu hamilelik döneminde, doğum kontrol hapı veya antibiyotik kullanımından sonrada ortaya çıkabilir.

Vajin...

Devamını Oku

Bebekler Neden Ağlar?

aglama011

Bebekler sorunlarını anlatmak ve sizin yardımınızı almak için ağlarlar. Çünkü kendilerini ifade etmelerinin tek yolu budur. Bebek ağladığında onu huysuz olarak nitelendirmek yerine ağlamasına neden olan sorun anlaşılmalıdır. Bebekler asla nedensiz ağlamaz.

Bebekler neden ağlar?

Açlık: Açlık bebeğinizin ağlamasına neden olan sorunlardan biridir. Bu nedenle ağlayan bebeğin hemen karnı doyurulmalıdır. Bebekler hızlı gelişim gösterdiğinden açlık hisleri zamanla artabilir. Özellikle 2. ve 6. haftada ve 3. ayda gelişimleri arttığından ağlamaları sıklaşabilir.

Kirli bez: Bebeklerin cildi çok hassas olduğundan idrar ve dışkı bebeğin cildini çok rahat tahriş edebilir. Bebeklerin altı sürekli kontrol edilmelidir...

Devamını Oku

Koton 2012 Sonbahar Kış Koleksiyonu

koton 2012 kis

1970 lerin havasını günümüze taşıyan 2008-2009 sonbahar kış Koton koleksiyonu değişik renkleri ve asi çizgileriyle fark yaratıyor. Rock’n Roll edasıyla tasarlanmış yeni sezon Koton kıyafetleri yünlü kumaşlar, saten dar elbiseler, örgü kıyafetler ve fırfırlı etekler içeriyor. Gündüz ya da gece her ortama uyum sağlamanızı sağlayan bu şık ürünler Koton mağazalarında sizleri bekliyor.

Devamını Oku

14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer gününe az kalmış sayılmaz ama yine de zaman daraldıkça eşiniz veya sevgiliniz için hediye seçmek zorlaşıyor. Özellikle bir erkeğe hediye bakmak oldukça sıkıcı geliyor. Bu seçim daha da güç bir hal almadan erkenden karar vermekte yarar var.

Mesela şık ve güzel bir saat düşünebilirsiniz.

32471

Ya da cep telefonu…

3011_kacak_

Göz alıcı bir çakmakta sevgililer günü hediyesi için fena sayılmaz.

200pl-open

Sevdiğiniz bir filmin cd si…

walktorememberuc3

14 şubat sevgililer günü ne özel güzel bir parfüm…

perfumes

Fotoğraflarınızla süslü bir albüm…

u615_1

Veya klasikleşen hediye türü: giysi

2008erkekmodasi

14 şubata özel yaptırabileceğiniz ikinizin resmi olan bir puzzle…

untitled-1sssssssssss

Araba merakı olan beyler için oyuncak antika bir araba…

araba2

Ama hiçbir hediye sevgilinize kendi emeğinizle...

Devamını Oku

Gebelikte Mide Bulantısı

kusmaGebelikte mide bulantısı ve kusma gebelik hormonları nedeniyle olur. Genellikle belli koku ve tatlara karşıdır. İlk 3-4 ayda görülen mide bulantısını uygun diyet ve önerilerle hafifletebilirsiniz.

Sabah yataktan kalkmadan kraker, bisküvi veya bir parça ekmek atıştırın.

Az miktarda ve sık sık yiyin. Öğün sayınızı artırın.

Çok sıcak şeyler yemektense ılık ya da soğuk yiyecekler tercih edin.

Peynir çeşitleri, tuzlu gıdalar bulantıyı azaltabilir. Mideniz bulandığında bu gıdalardan tüketebilirsiniz.

Kırmızı ve çiğ etten gebeliğinizin ilk aylarında uzak durun. Çünkü bunlar bulantıyı artırıcı gıdalardır.

Mideniz bulandığı zaman kısa yürüyüşler yaparak temiz hava almaya özen gösterin.

Öğle ve akşam yemeklerinde haşlanmış tavuk...

Devamını Oku

2012 Gelinlik Modelleri

gelinlik modelleri 2012

Düğün ihtiyaçlarının en önemlisidir gelinlik… Modeline, tarzına, renk tonuna, tacına uzun uzun düşünerek karar verilir. Değişen modayla beraber bu senenin gelinlik modası da artık belli oldu. İşte göz alıcı 2012 gelinlikleri

 

Devamını Oku